środa, 22 maja 2019.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (29.03.2016)

Opinie Czytelników (29.03.2016)

Data publikacji: 2016-03-29 11:31
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-29 11:34
Wywietleń: 1030 126118

- 16 lat czekałem na mieszkanie w zasobach gminy. Dostałem klitkę w oficynie, bez łazienki, z toaletą na półpiętrze. Płacę za niespełna 40 metrów prawie 400 złotych czynszu. Za dodatkowe pieniądze muszę sobie podgrzać wodę, bo mam tylko zimną i ogrzać mieszkanie. Gdy chciałem zrobić z kuchni łazienkę, tylko za sam projekt musiałbym zapłacić niemal 5 tysięcy złotych. Przez sześć lat obok mojego lokalu stał pustostan z samowolnie zrobioną łazienkę - ZBiLK przed wypuszczeniem tego mieszkania na rynek, oczywiście ją zlikwidował, zamiast podwyższyć standard i samowolę usankcjonować.  Teraz nowy najemca ma kłopot: musi wydeptywać urzędnicze ścieżki i tracić pieniądze. To są te tanie czynszówki? Kto jest w stanie na opłaty wydać całą pensję? W ZBiLK drogo, ale w TBS jeszcze drożej, tam czynsze wyśrubowane do grubo ponad 1200 złotych. Oto "polityka" mieszkaniowa miasta! Gminne lokale dla bogatych! Mówię to a propos artyklułu w dodatku do gazety pt. "M na wyciągnięcie ręki".

* * *

-  Odkąd pamiętam Pogoń to był zawsze klub rekreacyjno-sportowy, więc dziwi mnie dziś, dlaczego mówi się tylko o modernizacji lub budowie stadionu. Były tu boiska, ale i baseny, pełniące także rolę miejskiego kąpieliska. Obiekt służył sportowcom, ale i mieszkańcom Szczecina. Dlaczego nie ma dziś takich koncepcji, tylko chce się tu wcisnąć hipermarket? 

* * *

- Po przeczytaniu artykułu "Bezprawie w majestacie prawa", który ukazał się w Kurierze 24 marca mam tylko jedną refleksję: sędzia z Goleniowa, który wydał tak kuriozalny wyrok w sprawie maszewskich kotłowni powinien być natychmiast odsunięty od orzekania. Dlaczego sędziowie nie ponoszą odpowiedzialności za niesprawiedliwe wyroki? Coraz częściej myślę, że ręczne sterowanie wymiarem sprawiedliwości przez ministra Ziobrę jest słuszne.

* * *

- Jarosław Kaczyński nagle przeobraził się w gołąbka pokoju i  wzywa do zaniechania waśni, które w znakomitej części sprowokował. Do kogo skierowany jest ten apel? Czy do tych obywateli, którzy nie zgadzają się ze sterowanym z tylnego fotela postępowaniem rządzącej partii łamiącej obowiązujące prawo i dlatego byli przez pana posła i jego akolitów jeszcze do wczoraj obrażani, pomawiani o najgorsze czyny i pobudki? W takim razie kindersztuba nakazywałaby ich najpierw publicznie i z emfazą przeprosić. Jestem dziwnie spokojny, że do żadnych przeprosin nie dojdzie i w ślad za koncyliacyjnymi słowami Pana Prezesa nie zostaną wykonane żadne istotne kroki PiS-u w kierunku załagodzenia kryzysu wewnętrznego. “Inicjatywa” Pana Prezesa to najwyraźniej krok koniunkturalny, obliczony na ocieplenie własnego wizerunku.

* * *

- Gaz z Rosji jest newralgiczny dla Niemiec i dużej części Europy Zachodniej - mnie nie dziwi powstanie rurociągu Nord Stream i budowa jego drugiej nitki na dnie Bałtyku. Trzeba zauważyć, że gazociągi kładzie się na terenach jak najbardziej bezpiecznych, na morzu łatwiej je chronić. Widać Polska była dla niemiecko-rosyjskich partnerów zbyt niepewna, by prowadzić inwestycję przez nasz kraj. W takich sprawach ważny jest biznes a nie sentymenty.

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie