Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Opinie Czytelników (29.03.2016)

Data publikacji: 2016-03-29 11:31
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-29 11:34

- 16 lat czekałem na mieszkanie w zasobach gminy. Dostałem klitkę w oficynie, bez łazienki, z toaletą na półpiętrze. Płacę za niespełna 40 metrów prawie 400 złotych czynszu. Za dodatkowe pieniądze muszę sobie podgrzać wodę, bo mam tylko zimną i ogrzać mieszkanie. Gdy chciałem zrobić z kuchni łazienkę, tylko za sam projekt musiałbym zapłacić niemal 5 tysięcy złotych. Przez sześć lat obok mojego lokalu stał pustostan z samowolnie zrobioną łazienkę - ZBiLK przed wypuszczeniem tego mieszkania na rynek, oczywiście ją zlikwidował, zamiast podwyższyć standard i samowolę usankcjonować.  Teraz nowy najemca ma kłopot: musi wydeptywać urzędnicze ścieżki i tracić pieniądze. To są te tanie czynszówki? Kto jest w stanie na opłaty wydać całą pensję? W ZBiLK drogo, ale w TBS jeszcze drożej, tam czynsze wyśrubowane do grubo ponad 1200 złotych. Oto "polityka" mieszkaniowa miasta! Gminne lokale dla bogatych! Mówię to a propos artyklułu w dodatku do gazety pt. "M na wyciągnięcie ręki".

* * *

-  Odkąd pamiętam Pogoń to był zawsze klub rekreacyjno-sportowy, więc dziwi mnie dziś, dlaczego mówi się tylko o modernizacji lub budowie stadionu. Były tu boiska, ale i baseny, pełniące także rolę miejskiego kąpieliska. Obiekt służył sportowcom, ale i mieszkańcom Szczecina. Dlaczego nie ma dziś takich koncepcji, tylko chce się tu wcisnąć hipermarket? 

* * *

- Po przeczytaniu artykułu "Bezprawie w majestacie prawa", który ukazał się w Kurierze 24 marca mam tylko jedną refleksję: sędzia z Goleniowa, który wydał tak kuriozalny wyrok w sprawie maszewskich kotłowni powinien być natychmiast odsunięty od orzekania. Dlaczego sędziowie nie ponoszą odpowiedzialności za niesprawiedliwe wyroki? Coraz częściej myślę, że ręczne sterowanie wymiarem sprawiedliwości przez ministra Ziobrę jest słuszne.

* * *

- Jarosław Kaczyński nagle przeobraził się w gołąbka pokoju i  wzywa do zaniechania waśni, które w znakomitej części sprowokował. Do kogo skierowany jest ten apel? Czy do tych obywateli, którzy nie zgadzają się ze sterowanym z tylnego fotela postępowaniem rządzącej partii łamiącej obowiązujące prawo i dlatego byli przez pana posła i jego akolitów jeszcze do wczoraj obrażani, pomawiani o najgorsze czyny i pobudki? W takim razie kindersztuba nakazywałaby ich najpierw publicznie i z emfazą przeprosić. Jestem dziwnie spokojny, że do żadnych przeprosin nie dojdzie i w ślad za koncyliacyjnymi słowami Pana Prezesa nie zostaną wykonane żadne istotne kroki PiS-u w kierunku załagodzenia kryzysu wewnętrznego. “Inicjatywa” Pana Prezesa to najwyraźniej krok koniunkturalny, obliczony na ocieplenie własnego wizerunku.

* * *

- Gaz z Rosji jest newralgiczny dla Niemiec i dużej części Europy Zachodniej - mnie nie dziwi powstanie rurociągu Nord Stream i budowa jego drugiej nitki na dnie Bałtyku. Trzeba zauważyć, że gazociągi kładzie się na terenach jak najbardziej bezpiecznych, na morzu łatwiej je chronić. Widać Polska była dla niemiecko-rosyjskich partnerów zbyt niepewna, by prowadzić inwestycję przez nasz kraj. W takich sprawach ważny jest biznes a nie sentymenty.

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA