Wtorek 22 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Opinie Czytelników (28.11.2016)

Data publikacji: 2016-11-28 10:44
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-28 10:48

– Słuchałem w „Trójce” ministra Morawieckiego, który opowiadał o zamiarze podniesienia kwoty wolnej od podatku. Moim zdaniem takie janosikowanie, czyli zabieranie bogatszym i dawanie ubogim, nie ma nic wspólnego z dbaniem o gospodarkę czy o społeczną sprawiedliwość. To po prostu kolejny ruch polegający na szukaniu źródeł finansowania swoich wyborczych obietnic.

* * *

– Żona oficera BOR-u, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, do tej pory nie dostała po swoim mężu renty. Dla kontrastu – pani Gosiewska wyciągnęła od państwa wieleset tysięcy złotych odszkodowań i świadczeń dla siebie oraz dzieci, wciąż domaga się następnych, a kolejni ministrowie otwierają jej kurek z kasą. Ta sytuacja świadczy o tym, że PiS nie tylko podzielił ofiary katastrofy na lepsze i gorsze, ale również, że ten lepszy sort nie ma bladego pojęcia o tym, czym jest zwykła ludzka przyzwoitość.

* * *

– Wszyscy roztrząsają problem niestosowności stroju pani Dody i pośladków, które zaprezentowała prezydentowi. Ja się natomiast zastanawiam, dlaczego prezydent państwa, rzekomo poważnego, pojawia się na gali organizowanej z okazji rocznicy powstania tabloidu i dlaczego wygłasza peany na cześć gazety żyjącej z kłamstw i brudów?

* * *

– Słyszę, że Unia Europejska chce znieść wizy dla Ukraińców. Jestem temu bardzo przeciwna. Podczas wojny Ukraińcy dokonywali zbrodni okrutniejszych niż hitlerowcy. Do tej pory nas opluwają i stawiają pomniki banderowcom. Przecież tego nie można wybaczyć i zapomnieć.

* * *

– Nakłady na służbę zdrowia mamy na poziomie najniższym w Europie, wysoko natomiast plasują się nasze finansowe zapisy na wojsko. Mniej od nas na armię w swoim budżecie przeznaczają np. Niemcy. Przy wielomiesięcznych kolejkach do specjalistów, wysokich cenach leków i olbrzymim zadłużeniu szpitali nasz rząd uważa, że od zdrowia obywateli ważniejsze jest wydumane niebezpieczeństwo zbrojnego ataku. Jestem emerytem i strasznie mnie ta sytuacja bulwersuje.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ