niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (28.11.2016)

Opinie Czytelników (28.11.2016)

Data publikacji: 2016-11-28 10:44
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-28 10:48
Wywietleń: 828 177397

– Słuchałem w „Trójce” ministra Morawieckiego, który opowiadał o zamiarze podniesienia kwoty wolnej od podatku. Moim zdaniem takie janosikowanie, czyli zabieranie bogatszym i dawanie ubogim, nie ma nic wspólnego z dbaniem o gospodarkę czy o społeczną sprawiedliwość. To po prostu kolejny ruch polegający na szukaniu źródeł finansowania swoich wyborczych obietnic.

* * *

– Żona oficera BOR-u, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, do tej pory nie dostała po swoim mężu renty. Dla kontrastu – pani Gosiewska wyciągnęła od państwa wieleset tysięcy złotych odszkodowań i świadczeń dla siebie oraz dzieci, wciąż domaga się następnych, a kolejni ministrowie otwierają jej kurek z kasą. Ta sytuacja świadczy o tym, że PiS nie tylko podzielił ofiary katastrofy na lepsze i gorsze, ale również, że ten lepszy sort nie ma bladego pojęcia o tym, czym jest zwykła ludzka przyzwoitość.

* * *

– Wszyscy roztrząsają problem niestosowności stroju pani Dody i pośladków, które zaprezentowała prezydentowi. Ja się natomiast zastanawiam, dlaczego prezydent państwa, rzekomo poważnego, pojawia się na gali organizowanej z okazji rocznicy powstania tabloidu i dlaczego wygłasza peany na cześć gazety żyjącej z kłamstw i brudów?

* * *

– Słyszę, że Unia Europejska chce znieść wizy dla Ukraińców. Jestem temu bardzo przeciwna. Podczas wojny Ukraińcy dokonywali zbrodni okrutniejszych niż hitlerowcy. Do tej pory nas opluwają i stawiają pomniki banderowcom. Przecież tego nie można wybaczyć i zapomnieć.

* * *

– Nakłady na służbę zdrowia mamy na poziomie najniższym w Europie, wysoko natomiast plasują się nasze finansowe zapisy na wojsko. Mniej od nas na armię w swoim budżecie przeznaczają np. Niemcy. Przy wielomiesięcznych kolejkach do specjalistów, wysokich cenach leków i olbrzymim zadłużeniu szpitali nasz rząd uważa, że od zdrowia obywateli ważniejsze jest wydumane niebezpieczeństwo zbrojnego ataku. Jestem emerytem i strasznie mnie ta sytuacja bulwersuje.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie