niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (28.09.2016)

Opinie Czytelników (28.09.2016)

Data publikacji: 2016-09-28 23:53
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-28 23:53
Wywietleń: 568 156969

– Jeśli o wyborach decydują m.in. takie szopki jak debata kandydatów na urząd prezydenta, to świat się kończy – mówię tu o amerykańskim telewizyjnym starciu Clinton z Trumpem. Kto się lepiej ubierze, kto szerzej uśmiechnie, kto ma lepszą dykcję i umie przegadać drugiego – to dziś kryterium wszelkich wyborów, nie tylko amerykańskich. Dla mnie wartość kandydata powinna być mierzona wyłącznie w kontekście jego przeszłości: dokonań zawodowych czy pracy społecznej. W amerykańskiej debacie stanęli naprzeciw siebie mężczyzna, który przez lata pomnażał majątek własną i rodziny pracą, i kobieta, która także pomnażała pieniądze, jednak te pochodzące z podatków mieszkańców Stanów Zjednoczonych… Mam nadzieję, że Amerykanie będą umieli porównać te dokonania i wybiorą właściwie.
* * *
– Z zainteresowaniem przeczytałem w „Kurierze” artykuł o Chinach – wzbudził u mnie też refleksje. Kraj o największym postępie technologicznym, niemal najsilniejszej gospodarce w świecie jest rządzony od dekad przez jedno ugrupowanie – Komunistyczną Partię Chin. Czyli to nie ideologia, a kapitał i jego pomnażanie ma tam największe znaczenie. W Polsce partii mnóstwo, każda ma w programie rozwój gospodarczy, tylko efektów ich pracy żadnych, za to chaos i bałagan. Przede wszystkim jednak brak odpowiedzialności za kraj, swoje decyzje i bezpieczeństwo finansowe Polaków.
* * *
– Właśnie się dowiedziałem, że mój daleki znajomy, 35-letni policjant odszedł na emeryturę! I szlag mnie trafia, że Polska to wciąż kraj dziwnych przywilejów. Jedni idą na emerytury po 15 latach, inni mogą dostąpić tego zaszczytu po 25 latach, a pozostali muszą pracować po 50 lat. Miałem nadzieję, że PiS zrobi z tym porządek, ale widzę, że nie tylko w tej kwestii obiecywał gruszki na wierzbie. Miało skończyć się kolesiostwo i nepotyzm – kwitnie w najlepsze, miała być zwiększona kwota wolna od podatku – chyba się nie doczekamy. Katastrofa smoleńska i spory światopoglądowe – oto najważniejsze problemy w dzisiejszej Polsce.
* * *
– Platforma Obywatelska przez osiem lat rządów całkowicie rozbroiła Polskę, a dziś najgłośniej krzyczy, by utrącić ministra Macierewicza. A ja, im więcej słyszę tego wrzasku, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że obecny szef MON to właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy