środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (28.06.2016)

Opinie Czytelników (28.06.2016)

Data publikacji: 2016-06-28 14:12
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-29 18:39
Wywietleń: 556 141270

– W Anglii po Brexicie rozpoczęły się ataki rasistowskie na Polaków tam zamieszkałych – krzyczą dziś wszystkie tytuły w mediach. Jest to bardzo oburzające, ale z drugiej strony, czy my, Polacy, nie wiedzieliśmy, że nie jesteśmy dla Anglików partnerami, tylko służbą, która potrafi ofiarnie pracować? Wyspiarze zawsze uważali się za panów i przykre jest to, że dziś tak odwdzięczają się nam za pracę włożoną w budowanie angielskiej gospodarki. Nie ma sensu żyć w jednym państwie z narodem, który nie potrafi tego dostrzec i woli wypłacać zasiłki przybywającym na Wyspy mieszkańcom byłych kolonii. Polacy, wracajcie z Anglii, lepiej jeść suchy chleb we własnej ojczyźnie, niż służyć za dobre pieniądze niegodziwcom!

* * *

– Zewsząd słychać dziś tylko o wyjściu Anglii z UE i pomysłach na ratowanie unii, która w obecnym kształcie zmierza ku stworzeniu superpaństwa europejskiego z silną dominacją Niemiec. Powiem dosadnie: nie po to mój ojciec walczył z hitlerowskim najeźdźcą o niepodległość naszego kraju, bym ja i moje dzieci żyły dziś pod niemieckimi wpływami!

* * *

– Byłem w sobotę na weselu. Zabawa szła marnie, ale jak zawsze można było liczyć na dzieci, które biorąc udział w konkursie, zaczęły wymieniać swoje imiona i skąd przyjechały. Okazało się, że w przedziale od 4 do 12 lat nie było żadnego mieszkającego w Polsce – dwoje przyjechało z Anglii, dwoje z Niemiec, jedno z Irlandii, jedno z Islandii i jedno z Hiszpanii. Oczywiście z młodymi rodzicami, którzy od dawna mieszkają za granicą i przyjeżdżają do kraju już tylko na śluby i pogrzeby. Było to dla mnie bardzo przykre doświadczenie.

* * *

– PIS to partia nie z mojej bajki, ale muszę przyznać, że plany zreformowania szkolnictwa są właściwe. Powrót do ośmioklasowej szkoły podstawowej i czteroletnich szkół średnich oraz likwidacja gimnazjów to pomysł na szóstkę. Ten system sprawdził się wiele dekad temu, myślę, że i teraz podniesie poziom polskiego szkolnictwa, które z roku na rok słabnie. Szkoda tylko, że ogłoszenie tych propozycji nastąpiło po zakończeniu roku szkolnego. Wakacje to nie czas na reformy. Mam jeszcze nadzieję, że matura będzie trudniejsza, a na studia zaczną obowiązywać – jak kiedyś – egzaminy. Wówczas człowiek wykształcony będzie inteligentem bogatym w wiedzę i kulturę, a nie jak dziś wyłącznie w nic nieznaczący papier.

* * *

– W sobotni wieczór obejrzałem w publicznej telewizji dokument pt. „Kamień” o pomniku, który stał się niemym świadkiem początków radomskiej „Solidarności” i cynicznych operacji SB. Mam propozycję dla TVP: niech nakręci także dokument o działalności peerelowskiego prokuratora Stanisława Piotrowicza, który w 1982 roku skazywał działaczy „S”, a dziś zasiada w Sejmie i jest przybocznym Jarosława Kaczyńskiego. Czy to nie chichot historii, że ów człowiek ma dziś 12 tys. emerytury, wysokie poselskie diety, a ci, którzy działali w NSZZ „Solidarność”, dogorywają w biedzie?

 

Komentarze

dareczek66
Wczoraj na obchodach Poznan 1956 zobaczylem i uslyszalem chamstwo czerwonego obecnie Poznania!!! KOD z Walesa zrobili szobke i pokazali swoja przynaleznosc - sa za poskomuna i z Bolkiem na czele dali temu swiadectwo. Jakie bylo zdziwienie prezydenta Wegier i ambasadora tego kraju . Wstyd poznaniacy nawed ofiar ze swego miasta nie umiecie uszanowac!! Widac ze ubecja zrobila swoje i Poznan jest za wladza ludowa?
2016-06-29 18:24:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy