sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (26.02.2016)

Opinie Czytelników (26.02.2016)

Data publikacji: 2016-02-26 18:21
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-27 19:02
Wywietleń: 761 121481

- Opozycja krytykuje 100 dni obecnego rządu. Najwięcej mówił o tym Grzegorz Schetyna, a mi się wydaje, że ma najmniej prawa do krytyki z powodu współuczestnictwa w aferze hazardowej i ja widzę go raczej na sali sądowej a nie jako lidera partii opozycyjnej. Po wtóre: Donald Tusk przez blisko osiem lat premierowania też nam wiele naobiecywał i co mamy? Autostrady najdroższe w budowie w całej Europie? PiS powinien jeszcze więcej krytykować PO, bo obecna opozycja sama wiele nie zrobiła, a najgłośniej krzyczy.

* * *

- Ilekroć idę do sieciowego sklepu, to widzę jak wszystko zdrożało, a szczególnie przetwory mleczne. Tymczasem firmy produkujące żywność są wykupywane przez zachodnie koncerny akurat teraz, gdy w Polsce panuje deflacja. Jak dla mnie to nic innego jak łupienie Polaków z ich pieniędzy.

* * *

- Inicjatorem powstania Komitetu Obrony Demokracji jest - i mówią o tym w sposób jawny sami zainteresowani - Gazeta Wyborcza. Ta opiniotwórcza gazeta narzuca społeczeństwu swoje poglądy, co jest nie do pomyślenia. Przy okazji manipuluje opinią publiczną pisząc, iż całe społeczeństwo jest przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, co nie jest prawdą. Potwierdzają to parlamentarne i prezydenckie wyniki wyborcze oraz sondaże. Kto więc tak naprawdę dzieli naród?

* * *

- Parlament zajął się ustawą o łowiectwie i chce przerzucić odszkodowania za szkody wyrządzone rolnikom przez zwierzynę na koła łowieckie. Myślę, że niedobrze by się stało, gdyby taka ustawa powstała: koła mają niewiele pieniędzy, a wypłaty dodatkowych środków spowodują ich upadek, zaś odbudowa łowiectwa będzie bardzo trudna. Za wypłaty odszkodowań dla rolników powinny być odpowiedzialni Skarb państwa, Lasy Państwowe oraz w jakiejś części koła.    

* * *

- Abyśmy doszli do pełnej prawdy o końcu II i początkach III RP  światło dzienne powinny także ujrzeć inne teczki m.in. akta Michnika, Kuronia, Geremka, Mazowieckiego i Tuska, czyli wszystkich tych, którzy byli  zaangażowani w obalenie rządu Jana Olszewskiego. Dekonspiracja Wałęsy nie wystarczy. Przez lata rządzili nami ludzie niezweryfikowani, których grzechów i przewinień wobec narodu nie znamy. 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

dareczek55
W lutym wplynol tankowiec z LPG do swinolujscja?? Czemu kurier nic nie pisze??
2016-02-27 18:51:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy