poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (25.02.2016)

Opinie Czytelników (25.02.2016)

Data publikacji: 2016-02-25 14:08
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-25 14:08
Wywietleń: 691 121299

- Ostatnio trwa wielka dyskusja na temat Lecha Wałęsy i jego współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa, ale nic nie mówi się o roli obecnego przy byłym prezydencie od 40 lat tzw. "kapciowego", czyli o Mieczysławie Wachowskim. Jestem pewien, że nawet teraz wędruje przy Wałęsie krok w krok na Florydzie. Uważam, że były szef gabinetu prezydenta może mieć wiele do powiedzenia w sprawie teczek i przeszłości swego byłego szefa.

* * *

- Jestem właściwie świadkiem tej całej historii z Lechem Wałęsą, bo brałem udział w spotkaniach Solidarności. Były prezydent był produktem Służby Bezpieczeństwa stworzonym po to, aby zrobić w Polsce przewrót, oczywiście pod ich dyktando.  Nie powinniśmy mianować go bohaterem. Reszta teczek i dokumentów także powinna być udostępniona, bo na pewno takie istnieją.

* * *

- Sprawa z Lechem Wałęsą ciągnie się już 25 lat i nie widać końca tej historii, bo dokumentów może być o wiele więcej. Znalazłem dzisiaj ciekawy artykuł w "Gazecie Polskiej" pt. "Prywatne archiwum Jaruzelskiego zdetonuje Polskę". Dr Piotr Gontarczyk mówi tam, że gdy dowiedział się, iż Wojciech Jaruzelski trzyma dokumenty służb specjalnych PRL, powiedział o tym swojemu szefowi prof. Januszowi Kurtyce, a ten zapewnił, że przekaże  archiwa do Instytutu Pamięci Narodowej. Niestety, nie zdążył... Tymczasem Adam Michnik i propagandyści z TVN od lat mają czelność pluć na PiS, który dąży do wyjawienia prawdy i mącić w głowach Polaków. 

* * *

- Ludzie przyczepiają etykietki innym do końca życia. Ta sama sytuacja ma miejsce z Wałęsą. Nazywają go bohaterem i nie dociera do nich, że może być inaczej, a przecież - jak wiadomo - kłamstwo powtarzane przez wiele lat staje się prawdą.

* * *

- Lech Wałęsa i Marian Jurczyk to patrioci, którzy - w mojej ocenie - tylko pozornie współpracowali z komuną. Są bohaterami narodowymi i powinniśmy im stawiać pomniki a nie oczerniać. Ile jeszcze będzie odkrytych takich szaf pełnych spreparowanych dokumentów? Dlaczego bardziej ufamy esbekom, niż ludziom którzy obalali komunę. Ludziom, którym swego czasu zaufały miliony robotników. 

* * *

- Politycy Platformy Obywatelskiej od jakiegoś czasu krytykują komendanta policji Marka Działoszyńskiego za nieprawidłowości w czasie, gdy pracował w Biurze Spraw Wewnętrznych. Ja natomiast sądzę, że w pierwszej kolejności powinna zostać powołana w Sejmie speckomisja odnośnie wszystkich afer z udziałem PO, a w szczególności hazardowej. Dużo do powiedzenia w tej sprawie ma na pewno obecny lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Gdy politycy PO okażą się czyści, wówczas będą mieli prawo krytykować innych.

* * *

- Ilekroć idę do sieciowego sklepu, to widzę jak wszystko zdrożało, a szczególnie przetwory mleczne. Tymczasem firmy produkujące żywność są wykupywane przez zachodnie koncerny akurat teraz, gdy w Polsce panuje deflacja. Jak dla mnie to nic innego jak łupienie Polaków z ich pieniędzy.

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy