sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (25.01.2017)

Opinie Czytelników (25.01.2017)

Data publikacji: 2017-01-25 12:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-25 13:56
Wywietleń: 316 206848

– Czytam, że nowym kierunkiem zarobkowym dla Polaków stały się Czechy. I ciekawi mnie, kiedy w końcu Polska stanie się atrakcyjna dla nas, polskich pracowników? Mimo tylu reform i zapowiedzi rządzących, że już za chwilę będzie lepiej – zmienia się niewiele. Co z tego, że podniesiono stawkę godzinową i płacę minimalną, skoro to i tak niewiele jak na polskie warunki, bo w naszym kraju jest drogo w każdej dziedzinie. Czy za najniższe wynagrodzenie człowiek jest w stanie utrzymać siebie i rodzinę, kupić mieszkanie? Nie! Przykre jest to, że dla Polaka bezpieczeństwo finansowe wciąż łączy się wyłącznie z emigracją.

* * *

– Polska doczekała się dyktatora-reformatora, bo prezes chce zmieniać wszystko: samorządy, media, wymiar sprawiedliwości, zresztą Trybunał Konstytucyjny już działa pod jego dyktando i wszystkie ustawy autorstwa PiS będą teraz zawsze zgodne z ustawą zasadniczą. To wszystko zakrawa na kpinę z obywateli. Bulwersujące jest także ściganie protestujących 16 grudnia pod Sejmem i upublicznianie ich wizerunków. Do czego to doprowadzi? Minister Błaszczak w jednym z wywiadów jasno stwierdził, że grudniowi manifestanci będą rozpracowywani pod kątem przynależności do partii. Dla mnie to powrót PRL, w którym obowiązywała zasada: „dajcie nam człowieka, a my już znajdziemy na niego paragraf”.

* * *

– Premier Szydło wciąż powtarza, że wszelkie zmiany są wprowadzane, dlatego że tak chciało społeczeństwo. Nieprawda! Tak chce prezes Kaczyński – to on niepodzielnie rządzi naszym krajem.

* * *

– Chciałbym, by tolerancja zagościła znów wśród Polaków, bo dziś mamy potężny konflikt sympatyków dwóch obozów partyjnych: PiS i pozostałych ugrupowań. Można się różnić w poglądach, ale nie skakać sobie do oczu, nie siać agresji, nienawiści. Na tak złych emocjach Polski się nie zbuduje, tylko ją zdestabilizuje. W tych trudnych czasach pomóc zniwelować podziały mógłby Kościół, jednak i tu nie ma zgody: hierarchowie sami są podzieleni, a wierni bardzo daleko odeszli od wartości chrześcijańskich. Smutna to perspektywa dla naszego kraju.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy