czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (23.06.2016)

Opinie Czytelników (23.06.2016)

Data publikacji: 2016-06-23 15:16
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-23 15:16
Wywietleń: 653 140457

- POWIEM przewrotnie: chciałbym, by Anglia wyszła z UE, bo może wtedy powróciliby młodzi Polacy, którzy wyjechali tam za chlebem i... socjalem, i ów socjal - w Polsce pod postacią 500 plus oraz zasiłków rodzinnych - chcieliby odebrać w Polsce. Ujrzelibyśmy wówczas całą mizerię ekonomiczną naszego kraju i może spowodowałoby to większą aktywność rządu w kwestiach ożywienia gospodarki. Chciałbym również, by przez to w końcu zauważono w Polsce młodych, którzy są nędzarzami bez perspektyw "dorobienia się". Oni bowiem zarabiają najniższą krajową i muszą lwią część swoich zarobków oddać ZUS, który utrzymuje seniorów z emeryturami po 7 tys. Czas najwyższy ściąć te niebotyczne świadczenia do średniej krajowej obowiązującej w gospodarce. Po co pani Kiszczakowej emerytura niemal 8-tysięczna? Czy ta pani coś produkowała? A ile jej podobnych, którzy nie wiedzą co robić z pieniędzmi, gdy tymczasem młodzi nie mają środków ani na mieszkania ani na wychowanie dzieci?

* * *

- Co się wyprawia z rodzinami smoleńskimi, jest nie do zniesienia. Znów bowiem będzie się ekshumować zwłoki, choć część z nich o to nie prosiła. Przecież te rodziny i tak przeżywają horror związany z obchodami "miesięcznic". Głazy, tablice, pomniki, śledztwa prokuratorskie, komisje sejmowe - czy to nie za wiele? Oprócz wymiaru moralnego, te wszystkie działania mają także aspekt finansowy. Pochłaniają pieniądze, tak potrzebne w innych dziedzinach, np. lecznictwie. Rodzice chorych dzieci muszą uprawiać żebraninę, a tu marnotrawi się tyle grosza. Niech się to już wszystko skończy! 

* * *

- W audycji radiowej wypowiadał się były minister obrony, Tomasz Siemoniak i twierdził, że obecny szef MON, Antoni Macierewicz powinien się z nim konsultować w sprawach obronności. Widać wyraźnie, jak trudno byłemu ministrowi przychodzi odklejanie się od ważnego stanowiska. Siemoniak stwierdził również, że Macierewicz jest w Polsce nielubiany. Chcę powiedzieć byłemu ministrowi, że bardzo się myli - obecny szef resortu obronności jest nie tylko lubiany, ale także szanowany w wojsku. Widać, że chce zrobić wiele dobrego dla polskiej armii i dla państwa.

* * *

- Do dziś gmach byłej przychodni przy ul. Piłsudskiego nie jest wykorzystany, a pacjenci z miasta i województwa muszą dojeżdżać do innych placówek, np. na ul. Arkońską. Są to przeważnie seniorzy i ludzie niesprawni. Decyzja o zamknięciu przychodni specjalistycznej była karygodna. Konieczna jest więc kontrola CBA w Urzędzie Marszałkowskim, który lata temu wbrew stanowisku dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego i sprzeciwom społecznym, przeniósł poradnie do szpitala przy Arkońskiej, a sam chce sobie tu urządzać wygodną siedzibę.

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy