poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (22.03.2017)

Opinie Czytelników (22.03.2017)

Data publikacji: 2017-03-22 12:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-22 12:21
Wywietleń: 1268 225780

– Może i rząd dba o rodziców z dziećmi, ale emeryci są wciąż traktowani po macoszemu. Dla nas jest program 500 minus, niestety. Niedawno otrzymałem informację o waloryzacji emerytury. Dostanę 8 złotych więcej. Tymczasem same opłaty związane z mieszkaniem wzrosły o 21 złotych. Wszystko inne też poszło w górę.

***

– Nienawidzę Jarosława Kaczyńskiego. Ale nienawidząc go, jednocześnie przyznaję mu rację w sprawie sądów. Wymiar sprawiedliwości w Polsce to jedna wielka katastrofa. Powie to każdy Polak, który został zmielony w jego trybach, a zmielony został w zasadzie każdy, kogo nie było stać na dobrego adwokata.

***

– Śmieszy mnie Platforma z tym swoim wotum nieufności. Mają oczywiście prawo, ale co zrobili przez 8 lat rządów? Śmieszy mnie też Grzegorz Schetyna jako premier techniczny: czy myśli, że już nie pamiętamy afery hazardowej, spotkań na cmentarzu, pana Sobiesiaka czy taśm kelnerów? Uchroń nas, Boże, przed takim premierem i powtórką takich rządów jak koalicji PO – PSL. Nie wiem, gdzie wtedy podziewały się budżetowe pieniądze, bo ja np. przez parę lat nie miałem podwyżki emerytury. Nie ufam PO, a w szczególności G. Schetynie.

***

– IPN chce zmieniać nazwy szczecińskich ulic. Mam wątpliwości co do ulicy 9 Maja. Nikt, z kim rozmawiałam na ten temat, nie kojarzył tej daty z 1945 rokiem. Ta data kojarzy się raczej z rokiem 1950, gdy Robert Schuman ogłosił swój plan, który doprowadził do powstania Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, a potem – Unii Europejskiej. Dlatego nie warto zmieniać tej nazwy. Jeśli już, to zmieńmy jej uzasadnienie.

***

– Pan komisarz Paweł Brzezicki w ramach restrukturyzacji PŻM planuje m.in. zredukować ilość marynarzy na statku i obniżyć im pensum. Dowodzę statkiem armatora włoskiego, który posiada 29 masowców i kontenerowców. Kierownictwo to 21 osób na kontraktach menedżerskich, załogę rekrutuje się poprzez agencję. To, co rozłożyło PŻM, to księgowość poza kontrolą polskich władz fiskalnych oraz utrzymywanie zbędnych stanowisk, takich jak komitet obrony PŻM i inne. Jeżeli chcemy utrzymać armatora, to cięcia są niezbędne.

***

– Ryszard Petru twierdzi, że trzeba odczarować temat euro. To jest pomieszanie kolejności wypadków. Euro można w naszym kraju wprowadzić, czemu nie. Ale dopiero wtedy, gdy będziemy zarabiali tyle samo co Niemcy czy Francuzi.

***

– Na placu Grunwaldzkim jest krzyż, na krzyżu flaga biało-czerwona. Ale ta flaga jest w takim stanie, że bardziej przypomina szmatę. Wypadałoby ją wymienić. Nie będzie to wiele kosztowało.

***

– Pamiętam, jakim zielonym miastem był Szczecin w latach 50., gdy tutaj przyjechałem. A teraz? Cały czas wycina się kolejne drzewa, niszczy zieleń. Kolekcjonuję teksty dziennikarskie na ten temat, mam ich bardzo wiele… Szczecin zielonym miastem? Teraz to jest tylko puste hasło.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą rozmijać się ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie