piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (21.09.2016)

Opinie Czytelników (21.09.2016)

Data publikacji: 2016-09-21 12:41
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-21 12:41
Wywietleń: 721 155883

- Komisja Europejska przyblokowała nowy podatek od dużych sieci handlowych i zaczął się lament, kto w Brukseli gra nieczysto - na szkodę Polski. A ja pamiętam, jak powstawały w naszym kraju hipermarkety i niemal każdy "rodził się" w atmosferze skandalu i wielu protestów, bo wiadomo było, że handlowy kolos w centrach miast zabije drobny handel. Sami sprzedaliśmy się za srebrniki, bo wielu na tych budowach skorzystało, w tym różnej maści radni, którym pod stołem oferowano wielkie pieniądze. Dziś politycy nie potrafią stworzyć dobrej ustawy, tak by drobny kupiec przetrwał, a wielki zapłacił realny podatek - ja, mały handlowiec, płacę fiskusowi rocznie 100 tys., zagraniczne sieci  - wszystkie razem - 3,5 miliona złotych!

* * *

- Kiepy siedzą w ministerstwach, a nie fachowcy - nie potrafią stworzyć dobrego prawa, by uszczelnić wypływanie pieniędzy z dużych zagranicznych sklepów, stąd decyzja Komisji Europejskiej o wszczęciu szczegółowego postępowania wyjaśniającego polski podatek od sprzedaży detalicznej. Nie potrafimy chronić rodzimego handlu, choć wiele się na ten temat mówi. Szwedzi nie mają w miastach wielkich sklepów obcych sieci  - wprowadzili prawo proekologiczne, że w centrach miast nie może być wielkich parkingów na 1000 aut.

* * *

-  Znów Komisja Europejska zakwestionowała polską ustawę. Który to już raz? Czy to przypadkiem nie nasi komisarze unijni wraz z przewodniczącym Tuskiem znów nie zaingerowali, by tylko przywalić rządowi z PiS? Już kiedyś mieliśmy pokaz służalczości Tuska w sprawie polskich stoczni - u nas je zlikwidowano, bo pomoc państwa okazała się nielegalna, w Niemczech, mimo milionów euro wsparcia rządowego istnieją i dobrze prosperują do dziś.

* * *

- Apeluję do naukowców - dendrologów i ornitologów - by zareagowali na wycinkę 19 okazałych, zdrowych dębów przy szczecińskim Manhattanie!  To nie pierwszy taki przypadek w Szczecinie. Czy warto było dla jakichś marnych namiotów pozbywać się zielni? Jak tu teraz wypoczywać? Czy na takie działania naprawdę nie ma silnych, wszyscy muszą bezradnie rozkładać ręce?

* * *

- Usuwanie czy przenoszenie szczecińskich pomników jest niegodziwością. Użyję ostrego porównania, ale o zakłamywaniu i niszczeniu historii trzeba mówić dosadnie: tak zachowują się dziś tylko terroryści z tzw. Państwa Islamskiego, którzy kilofami i dynamitem zburzyli zabytki w Palmyrze. Pomnik Wdzięczności powstał w hołdzie bezimiennym żołnierzom, którzy przelali krew na szczecińskiej ziemi, pomnik Czynu Polaków miał upamiętnić pracę na rzecz miasta trzech pokoleń szczecinian. I wara od nich politycznym awanturnikom.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy