sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (20.12.2016)

Opinie Czytelników (20.12.2016)

Data publikacji: 2016-12-20 14:52
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-20 14:52
Wywietleń: 783 188432

– Nie ma co liczyć na zadymę śnieżną, to mamy ją pod Sejmem – pozwolę sobie na sarkazm. Tak naprawdę to przez trzy dni nie usłyszałem w telewizji – ani prywatnej, ani państwowej – właściwej diagnozy ostatnich wydarzeń. A moim zdaniem scenariusz był napisany od dawna: miała się odbyć reasumpcja głosowań nad budżetem, potem – w wyniku „niedogadania się” – trzeba byłoby rozpisać nowe wybory. Opozycja, która ma marzenie przejąć władzę, mogłaby się jednak srogo zawieść, bo sądzę, że dostałaby od społeczeństwa większe lanie niż w wyborach w 2015 r. Ludzie są bowiem zmęczeni tymi wojenkami politycznymi. Po co więc ten cały cyrk na Wiejskiej?

* * *

– Schetynie i Komorowskiemu przemawiającym przed Sejmem chyba czasy się pomyliły – lata 80. minęły bezpowrotnie, a oni wciąż w tej samej retoryce. Jątrzenie i podpalanie Polski to strach, bo wyjaśnienie afery Amber Gold coraz bliżej. Afera ta zaś doskonale obrazowała, jak działały, a właściwie: nie działały, instytucje państwowe. Dziś PO stoi blisko społeczeństwa, ale to pozory, bo gdyby rzeczywiście ta partia była zawsze z narodem, nie byłoby zamachu na OFE, niekorzystnej dla pracujących reformy emerytalnej, ignorowania Polaków w każdej niemal sprawie. Dziś – w mojej ocenie – wydarzenia pod Sejmem to kolejny element walki o władzę.

* * *

– Miesięcznie na leki wydaję 360 złotych, z czego darmowe mam tylko medykamenty za… 13 złotych! Kiedyś była odpłatność 30-, 50-procentowa, teraz wszystko w aptece mamy na 100 proc. W szpitalach nas, starych, traktuje się jak piąte koło u wozu – nie dla nas operacje i drogie procedury medyczne. Waloryzację mamy kilkuzłotową. Dlatego do mnie nie trafią gorące słowa Joachima Brudzińskiego, który pod Sejmem wykrzykuje, jak to PiS dba o ludzi. Nie dba! My, starzy, budowaliśmy Polskę i chcemy być traktowani z szacunkiem.

* * *

– Wysłuchałem orędzia pani premier, która stwierdziła, że obowiązkiem rządzących jest dbanie o obywateli. A we mnie krew zawrzała. Czy ta dbałość przekłada się w rozdawnictwie naszego grosza na premie dla wicemarszałków? Oni spędzą święta jak królowie, my jak dziady.

* * *

– Nocne eskapady PO, Nowoczesnej i KOD-u podniosły mi tylko ciśnienie. To co robi opozycja, nie mieści się w głowie. Mało im było władzy przez osiem lat, mało napchali sobie kieszeni? Boją się, że powoli nastaje czas, że trzeba będzie ponieść odpowiedzialność? Wałęsa niech robi porządki w swojej rodzinie, a nie jątrzy w narodzie. Komorowskiemu też nagle pamięć wróciła, a w prokuraturze w sprawie WSI nic nie pamiętał? Gdyby PO tak dobrze rządziła, byłaby dalej u władzy.

* * *

– Gdy Donald Tusk został premierem, w niemieckich kabaretach żartowano, że Niemcy znów mają gubernatora w Warszawie. Taka mała dygresja idealnie wpisująca się w dzisiejszą walkę opozycji o „wolne media”. Tylko nie wiem, które: czy o te 90 proc. skupionych w niemieckich rękach? Myślę, że obecne wydarzenia na Wiejskiej to celowa robota. Apeluję do społeczeństwa: popierajcie obecny rząd, bo inaczej rozprzestrzeni się w naszym kraju anarchia, niczym przed I rozbiorem Polski.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie