piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (2.12.2015)

Opinie Czytelników (2.12.2015)

Data publikacji: 2015-12-02 14:20
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-02 20:09
Wywietleń: 892 44791
Należy poważnie potraktować pomysł Pawła Kukiza, aby sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybierać w wyborach powszechnych. Pomogłoby to uniknąć tego galimatiasu prawnego, który mamy teraz. Sytuacja byłaby o wiele bardziej czytelna. Żenują mnie sędziowie zabierający głos w swojej własnej sprawie. Nie powinno tak być. Autorytet instytucji upada na życzenie samej instytucji.

Mimo że premier Beata Szydło występuje podczas konferencji prasowych tylko na tle polskich flag - co wprawiło w histerię jej przeciwników w Polsce - to jakoś nie zauważyłem, żeby była z tego powodu bojkotowana na szczycie klimatycznym. Nie pluto pod nogi na jej widok. Zupełnie jakby przywódców europejskich w sumie mało obchodziło, na tle czego przemawia polska premier. Jakby mieli poważniejsze problemy na głowie.

PiS jedzie po bandzie. Tłumaczy to tym, że musi oczyścić sobie teren przed normalnym rządzeniem. Kłopot w tym, że nie bardzo wiadomo, kiedy kończy się czyszczenie terenu a kiedy zaczyna rządzenie. Od znajdowania się w sytuacji nadzwyczajnej można się uzależnić.

Jestem ciekaw, kiedy służby specjalne zajmą się chronieniem interesów państwa, zamiast spiskować przeciwko sobie nawzajem i bawić się w podsłuchiwanie polityków. Bo czasy są trochę niebezpieczne. Nie sprzyjają zabawom w piaskownicy. Trzeba wziąć się ostro do roboty. Prędzej czy później ISIS weźmie nas na celownik. A to tylko jedno z globalnych zagrożeń.

Polska to nie dom publiczny. Nie pozwólmy, żeby za nasze pieniądze naigrywano się z naszych uczuć i pluto w twarz tak jak czyni  to dyrektor teatru we Wrocławiu wystawiając marne przedstawienie, gdzie aktorzy wypinają pewną część ciała do publiczności i gdzie epatuje się scenami porno rodem z kloaki. Ten skandaliczny spektakl powinien być natychmiast usunięty, podobnie jak dyrektor, który zamienianie teatru w miejsce publicznej prostytucji nazywa demokracją.

PiS, PiS, wszystkiemu winien ten wstrętny PiS! Już wiem, o co następnym razem oskarżą tę partię. O to, że ukradła księżyc.

Mówi się, że problemy z imigrantami mają przede wszystkim te kraje, które były niegdyś państwami kolonialnymi. I dlatego same sobie powinny radzić z terroryzmem. Ale przecież my też mieliśmy coś w rodzaju kolonii. Na przykład dzisiejszą Ukrainę. I czy dlatego, gdy wybuchła tam wojna, to my mamy być jedynym krajem, który ma się angażować w rozwiązywanie tego konfliktu? Obowiązuje chyba jakaś solidarność.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

dareczek66
TK powolali panowie KISZCZAK i JARUZELSKI w 1985 r by zalegalizowac bezprawie !!Czy w tedy panowie prof. bylo ok ? Ci sami prof. pozwolili by ludzie PZPR sie uwlaszczyli na majatku na ktory pracowalo kilka pokolen Polakow i tak 10% tow. przejelo 90% majatku -pytam tych sedziow czy jest ok?? Czyje interesy reprezentujecie , 10% tow. czy calego narodu?? Konstytucja na to pozwala ?? Czyja to konstytucja tow. Kwasniewskiego i Milera napewno nie ciezko pracujacego narodu Polskiego ktory jest okradziony i nadal okradany !! PIS dostal od Polakow mandat na naprawienie tego bezprawia i ma moje pelne poparcie !!
2015-12-02 17:06:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy