piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (2.11.2016)

Opinie Czytelników (2.11.2016)

Data publikacji: 2016-11-02 19:55
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-02 19:55
Wywietleń: 618 167419

– WICEPREMIER Morawiecki stara się, by prezydencka obietnica powrotu do starych zasad przechodzenia na emeryturę nie doszła jednak do skutku. Stwierdza bowiem, że Polski na taki model nie stać. A ja i pewnie wielu Polaków czujemy się kolejny raz oszukani! Nie dość, że ekipa PiS kpi sobie z nas i niewiele różni się od poprzedników, to rozbudziła w narodzie nadzieje, że teraz rzeczywiście ważny będzie zwykły Kowalski. Nic z tego! Pieniądze znów znajdują się dla urzędników, parlamentarzystów, ojca Rydzyka, dla nas – tych pracujących i tych na emeryturach – nie ma złamanego grosza więcej.

* * *

– BYŁAM na cmentarzu i przez przypadek wysłuchałam rozmów dużej grupy młodych ludzi, którzy rozprawiali o pracy i życiu na obczyźnie, głównie w Niemczech, i jak traktuje się tam Polaków. Nie było tam zachwytów, a raczej gorycz i smutek, że wykonują najgorsze prace za najniższą stawkę, a śpią w pokojach, po których biegają karaluchy. Zresztą, czy w Polsce zwykli ludzie mają lepiej? Jest dziś trend wśród pracodawców, że zwalniają Polaków, a w ich miejsce zatrudniają o połowę tańszych Ukraińców. Kto nas w końcu obroni przed tym wyzyskiem? W kampaniach wyborczych padają takie piękne, wzniosłe słowa, a potem i tak jest ta sama nędza. Ciągle jesteśmy niewolnikami we własnym kraju i wyrobnikami na emigracji.

* * *

– JAROSŁAW Kaczyński ma zamiar jeździć po kraju – do końca 2017 roku chce odwiedzić 70 miejscowości. Z prasy dowiedziałam się, że wizyty mają na celu przekonywanie narodu o sile jego partii i być zaczątkiem kampanii samorządowej. Mam nadzieję, że usłyszy wiele gorzkich i prawdziwych słów na temat rządów PiS. Miało być nam lepiej, jednak o dobrej zmianie mogą mówić chyba wyłącznie beneficjenci programu 500 plus.

* * *

– W INTERNECIE robi furorę film młodego szczecinianina o śródmiejskich oficynach. Mnie zaś ciekawi, czy w takim podwórku studni byli kiedykolwiek szczecińscy radni, którzy tak ochoczo zgodzili się na podwyżki czynszów za lokale komunalne? Taka wizytacja miejskiego zasobu mieszkaniowego, szczególnie tego w odrapanych, szarych i smutnych podwórzach, do których nigdy nie dochodzi światło słoneczne, może otrzeźwiłaby ich umysły. Ja mieszkam właśnie w takiej zapyziałej oficynie, na I piętrze, więc światło pali się u mnie na okrągło i już płacę – razem z wodą, ściekami i śmieciami – tysiąc złotych czynszu. Co będzie po podwyżce – boję się myśleć.

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”