sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (2.11.2015)

Opinie Czytelników (2.11.2015)

Data publikacji: 2015-11-02 12:56
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-02 14:32
Wywietleń: 743 34979

- Jarosław Kaczyński już nigdy nie podejmie się być premierem, bo boi się odpowiedzialności przed narodem, może jedynie tłumaczyć się przed własną partią. Szef PiS, niczym sekretarz PZPR, będzie kierował Beatą Szydło i Andrzejem Dudą z tylnego siedzenia. Wycofanie się z rządzenia po dwóch latach sprawowania władzy, spowodowało, że boi się własnego cienia, choć chce przekonać wszystkich, że jest odważny. 

* * *

- GDY któryś z polityków był zamieszany w jakąś aferę zawsze słyszałem: musi zrezygnować ze stanowiska na czas trwania procesu. Najgłośniej, oczywiście, krzyczało PiS. Tymczasem ta partia, gdy tylko doszła do władzy, na ministra szykuje Mariusza Kamińskiego, człowieka z dwoma prawomocnymi wyrokami i jednym nieprawomocnym! Oto standardy PiS!

* * *

- W telewizji wciąż słyszę, co się dzieje obecnie w Platformie Obywatelskiej i co dalej z tą partią. Jaki będzie przyszły szef tego ugrupowania, jakie będą losy Ewy Kopacz - rozmowy na ten temat ciągną się godzinami, a mnie interesują prawdziwe problemy Polaków i chciałbym, by media głównego nurtu przede wszystkim społeczeństwu poświęcały czas antenowy. Kończy się rok, limity w służbie zdrowia od dawna wyczerpane, ale takich wiadomości w telewizji nie ma. Choruję i potrzebuję pilnie zrobić usg trzustki - zarejestrowano mnie na kwiecień przyszłego roku! Co mnie obchodzi, czy przegraną partią pokieruje Schetyna?!

* * *

- Skandaliczna polityka niemiecka,  szczególnie energetyczna, bije w kraje Europy środkowo-wschodniej. Na taką Unię Europejską, która błogosławi wszystkie - najczęściej imperialistyczne - plany Angeli Merkel nigdy bym nie zagłosował. Złowrogie pomruki wobec Polski, która przedstawiana jest za Odrą jako kraj nacjonalistyczny i ksenofobiczny, a wybitnie nasilające się po 25 października, nie wróżą niczego dobrego. 

* * *


 
W Książnicy Pomorskiej wysłuchałem odczytu Jana Jęczkowskiego pt. Jak odbudowano i budowano przemysł okrętowy w Szczecinie. Prelegent rozpoczął od pokazania fotografii Stoczni z 1945 roku - jedno wielkie gruzowisko, nie było całego miejsca nawet dla dyrekcji - zakończył zaś wykazem kilkunastu statków zbudowanych w Szczecinie, które zdobyły tytuł "Najlepszy statek roku". Mam 80 lat, z tego ponad połowę przepracowałem w stoczni i robiłem swoje jako " szary trybik" . Po wysłuchaniu prelekcji poczułem się dumny, że uczestniczyłem w czymś wielkim. Gdy teraz patrzę na pusty teren dawnej stoczni, nieruchome dżwigi, to pytam: komu to przeszkadzało?

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

dareczek66
Ja tez przepracowalem w stoczni 15 lat i w wieku 38 lat musialem wyjechac za chlebem za granice!! Bywam czesto w Szczecinie i lezka w oku sie kreci jak patrze w kierunku suwnicy z napisem STOCZNIA SZCZECINSKA!!-Komu na tym zalezalo?? Panu Tuskowi i pani kanclerz Merkel dzieki zamknieciu naszej stoczni ruszyly stocznie Niemieckie. Za taki stan powini ludzie za to odpowiedzialni poniesc kare!! To bylo zlamanie interesu Polski i dzialanie na niekozysc spoleczenstwa !!
2015-11-02 12:38:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy