środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (2.03.2016)

Opinie Czytelników (2.03.2016)

Data publikacji: 2016-03-02 12:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-02 12:51
Wywietleń: 743 122028

- Lokator komunalny to w Szczecinie ktoś, kto zawsze ma pod górkę - w przenośni i dosłownie. Czynsze wyśrubowane do granic możliwości, punktacja za lokale niesprawiedliwa, administracje zaś ulokowane w jakichś dziwnych miejscach. Do rzeczy: za mieszkanie komunalne o wielkości 90 metrów kw. płacę prawie 1.100 zł, choć to oficyna, a ogrzewać dwupokojowe lokum - reszta powierzchni to przestronne korytarze - trzeba węglem. Za niedogodność mieszkania w studni jest tylko 1 punkt mniej, za to, że ktoś dwa razy w miesiącu umyje schody, co szumnie nazywane jest sprzątaniem klatki schodowej - na plus mam aż pięć punktów! Takich "kwiatków" w punktacji jest zresztą więcej. Za wodę pobierane są zaliczki, rocznie wychodzi przeważnie 700-800 złotych nadpłaty, ale gdy człowiek spóźni się choć tydzień z czynszem, już naliczane są karne odsetki - wychodzi na to, że także od tego nadpłaconego komornego. Armia urzędników zarządzających mieszkaniami rośnie, ale najemca to w ZBiLK niepożądany petent, stąd wyrzuca się Biuro Obsługi Interesanta na ul. Jagiellońską, pod górkę, w jakieś mało estetyczne podwórze. Kto w końcu ulży mieszkańcom lokali komunalnych? Czy są oni tylko od tego, by remontować zasób gminy na własny koszt, a miasto będzie ciągnęło od nich coraz większe pieniądze? A już chodzą słuchy, że niebawem czeka nas kolejna, 10-procentowa podwyżka.

* * *

- Wobec coraz niższych cen benzyny, w Szczecinie powinny stanieć bilety komunikacji miejskiej. W innych miastach publiczny transport nie jest tak drogi jak u nas, a w niektórych nawet bezpłatny, co powoduje, że ludzie ograniczają wjazd do centrów swoimi samochodami. Przecież na tym zależy również Szczecinowi. Nasz prezydent Krzystek wymyślił szybki tramwaj z Lewobrzeża na Prawobrzeże, ale dojazd do Dąbia to dopiero "przygoda": autobusy pospieszne "C" kursują rzadko, inne linie są wyłącznie przesiadkowe.

* * *

- Do współpracy z SB przyznał się Michał Boni - Polacy zrozumieli i wybaczyli. Dlaczego Wałęsa brnie w to kłamstwo, przecież już dwie dekady temu, przy okazji krytyki Magdalenki, Jacek Kuroń wyjawił prawdę o "Bolku". Po drugie: dziś rządowi nie daje się nawet 100 dni spokoju, a w mojej ocenie to ludzie uczciwi, którzy robią wszystko, by przerwać ten chory układ, który trawi naszą Ojczyznę od 1989 roku. 

* * *

- Dlaczego przez 8 lat Platforma Obywatelska nie uczciła Żołnierzy Wyklętych? Było ku temu mnóstwo okazji. Oglądam dziś uroczystości związane z tamtymi bohaterami i zachodzę w głowę, jak można było przez tyle lat pomijać ludzi tak oddanych Polsce. Będę o tym pamiętał przy kolejnych wyborach i na pewno nigdy nie oddam głosu na tych oderwanych od władzy, którzy próbują się ubrać w inne szaty i podpalają Polskę, zarzucając PiS, że to on podzielił naród, zachwiał demokracją i niszczy bohaterów, choć to nieprawda.

* * *

- KOD w obronie Lecha Wałęsy wciąż powtarza "my naród" ,a ja, moi znajomi, koledzy i z kim bym nie rozmawiała nie czuje żadnej przynależności ani do tej grupy podpalaczy, ani nie czujemy, że musimy bronić Lecha Wałęsy. Niech liderzy KOD wypowiadają się w swoim imieniu.

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy