sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (19.05.2016)

Opinie Czytelników (19.05.2016)

Data publikacji: 2016-05-20 09:57
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-20 09:57
Wywietleń: 673 134452

– Uchwała Rady Miasta Szczecina zezwalająca na przeniesienie – nie wiadomo gdzie, bo wieści, że znajdzie miejsce na cmentarzu, są enigmatyczne – pomnika z placu Żołnierza Polskiego bardzo mnie oburzyła. Urodziłem się w 1945 roku w polskim Szczecinie, bo wyzwolili go spod niemieckiego jarzma walczący ramię w ramię polscy i radzieccy żołnierze, którym należy się hołd i pamięć. Obyśmy za parę lat nie żałowali tej decyzji…

* * *

– Politycy PO niech przestaną zaśmiecać nam Szczecin banerami wzywającymi do wspólnej obrony Polski. Przed czym i przed kim chce tak bronić spoglądający z plakatów Grzegorz Schetyna? On i jego frakcja mają ogromny tupet i wilczy głód na władzę, zrobią więc wszystko, by do niej powrócić. Jako opozycja niech tworzą programy dla lepszego życia Polaków, a nie knują i jątrzą. Po wtóre: czy nie ma innych potrzeb, by tak marnotrawić na bezsensowne reklamy publiczne pieniądze?

* * *

– Jestem bardzo zadowolona z rządów premier Szydło i jej otoczenia – nareszcie ktoś porządkuje Polskę, która przez osiem lat była Rzeczpospolitą kolesi.

* * *

– Niedawno w Nowym Jorku przed polską ambasadą protestowała grupa Żydów, oskarżając władze naszego kraju o fałszowanie historii. Twierdzili, że Polacy są odpowiedzialni za niemieckie zbrodnie na Żydach – mamy oto pokłosie m.in. słów, jakie wygłosiła pani Hanna Gronkiewicz-Waltz z okazji rocznicy wybuchu powstania w warszawskim gettcie – jacy to z Polaków antysemici. Jak można tak upodlać własny naród i dlaczego nie przeprosiła za te wypowiedzi? Dla mnie to szczególnie bolesne, bo mój dziadek ratował Żydów na Podlasiu i takich jak on były tysiące. Ja pani prezydent stolicy tych oszczerstw nie wybaczę.

* * *

– Powrócę jeszcze do skandalicznego opłacania pań sprzątających Urząd Wojewódzki w Szczecinie. W Koszalinie w minionym tygodniu zrobiono performers, który polegał na umyciu 6 metrów kwadratowych powierzchni. „Artystka” otrzymała za tę „sztukę” 1200 złotych honorarium, a sprzątaczki otrzymują za cały miesiąc pracy 650 złotych – w jakim kraju my żyjemy? Przecież to wyzysk! Najniższa płaca to dziś 1800 złotych brutto, więc to, co wyczyniają pracodawcy tych pań, jest dla mnie kradzieżą. Oburzający jest również fakt, że proceder ów odbywa się tak blisko władzy.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy