sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (19.04.2016)

Opinie Czytelników (19.04.2016)

Data publikacji: 2016-04-19 13:19
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-19 13:19
Wywietleń: 909 128896

- W Polsce niektóre emerytury wynoszą nawet 17 tysięcy, co - w mojej ocenie - jest rzecz niedopuszczalną. Potrzeba więc rzeczowej analizy świadczeń. Nie może być tak, by seniorzy mieli emerytury wyższe niż pensje pracujących. Emerytura powyżej średniej krajowej jest niemoralna - starzy będą wkładać pieniądze na lokaty, a młodzi uciekać z kraju, bo za 1,8 tys. złotych nie da się zaplanować rodziny, wychować dzieci, normalnie żyć. 

* * *

- Jestem przeciwny tworzeniu gwardii narodowej, tworzonej przez amatorów. Sens ma tylko ponowne trzymiesięczne szkolenie wojskowe w jednostkach, zakończone przysięgą i dobra ustawa. Amatorszczyzna jest niebezpieczna, bo "gwardziści" mogliby przerodzić się w bojówkarzy. Co do prowokacji myśliwców rosyjskich nad amerykańskim okrętem wojennym powiem jedno: były one i będą, tylko teraz - z racji funkcjonowania pana Macierewicza jako ministra obrony - są bardziej nagłaśniane. Nie trzeba nakręcać opinii publicznej. Od rządu oczekuję zajmowania się gospodarką, tworzenia warunków, by powstawały miejsca pracy, a nie robienia fermentu.

* * *

- Właśnie przeczytałam, że do Słupska będzie jeździło Pendolino. Pochwalił się tym Prezydent Biedroń. Czyli można się starać dla miasta efektywnie. Nie zagłosuję już w wyborach na prezydenta Krzystka. Pierwszy raz oddałam na niego głos, bo był młody i wydawało mi się, że chciał dla miasta coś zrobić. Po raz drugi zagłosowałam tylko dlatego, że kontrkandydatka mi nie odpowiadała. Nie zapomnę mu: zniszczonej alei kwiatowej i zamierającej ulicy Jagiellońskiej, które stały się dla mnie symbolem lekceważenia mieszkańców i pychy władzy. Byłam ostatnio w kilku miastach Polski i po powrocie z przykrością dostrzegłam, jak u nas jest brudno, jak dziurawe są nasze ulice - są odcinki, po których się jedzie względnie gładko, bo oczywiście studzienki psują efekt, ale zaraz potem trafia się na dziury, doliny i fale oraz nierówne i ciągle zapaskudzone przez psy chodniki. Owszem, Szczecin pięknieje, ma ładne detale, np. filharmonię, urokliwe miejsca jak Jasne Błonia, Wały Chrobrego, ale jest taki... prowincjonalny. I mam tu na myśli tylko niefajny aspekt znaczenia tego słowa, bo w ogóle, to prowincję bardzo lubię. I tak przykro mi się zrobiło....

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie