wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (17.05.2016)

Opinie Czytelników (17.05.2016)

Data publikacji: 2016-05-17 13:37
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-18 07:22
Wywietleń: 1553 134021

– Ile trzeba mieć w sobie hipokryzji, by krytykować legalnie wybrane władze i ich poczynania, szczególnie te opracowane dla rodziny? Ze strony Platformy Obywatelskiej słychać dziś tylko jazgot – niedawny audyt to według nich sprawa polityczna. Ja sądzę inaczej: ośmioletnie rządy Platformy Obywatelskiej to nie tylko spustoszenie w gospodarce i państwo „teoretyczne”, ale ponieślisione przez wszystkich ogromne koszty społeczne: rozbite przez emigrację rodziny, tzw. eurosieroty wychowywane przez babcie, dziadków, ciotki i wujków albo placówki opiekuńcze. Przez brak perspektyw we własnym kraju miliony młodych Polaków musiały za chlebem wyjechać za granicę, bo PO wespół z PSL nie stworzyła im godnych do życia warunków, a wręcz przeciwnie: zamykała zakłady pracy, „prywatyzowała”, podnosiła podatki, dzięki czemu tysiące małych polskich firm upadło. Tych kosztów nie da się policzyć arytmetycznie, a odbudowa polskiej rodziny – co mam nadzieję nastąpi dzięki programom prorodzinnym – będzie trwała latami.

* * *

– Dlaczego zachodniopomorskich parlamentarzystów, szczególnie tych z Prawa i Sprawiedliwości, nie obchodzi, co wyprawiają ich koledzy z samorządów? Dlaczego partia, która mówi, że po programie „Rodzina 500+” zabiera się za opracowywanie kolejnego, tym razem dotyczącego mieszkalnictwa, w Szczecinie – w koalicji z prezydentem Piotrem Krzystkiem – zezwoliła trzy lata temu na 55-proc. podwyżkę czynszów w lokalach komunalnych, a dziś nie oponuje, gdy zarząd miasta chce od stycznia przyszłego roku znów – przepraszam za dosadność – dowalić najemcom kolejną 10-procentową podwyżkę? Czy pani premier Szydło tak pięknie mówiąca o tym, że każda rodzina powinna mieć swoje „M” i zapewniająca, że rząd PiS zrobi wszystko, by tak się stało, wie, jak traktuje się szczecinian wynajmujących mieszkania od miasta? Czy nasi szczecińscy i regionalni posłowie i senatorowie mają wiedzę, jak drogi to wynajem?

* * *

– Nie mamy w Szczecinie planistów i myślących mądrych urzędników! Ostatnio wiele pisze się na łamach „Kuriera” o braku miejsc parkingowych w mieście, ale parkingowców, które rozwiązałyby ten problem, nikt budować nie chce. Mamy w mieście tyle koszmarów architektonicznych, choćby np. Fala, że nie żal ich zburzyć i w to miejsce wybudować estetyczne, nowoczesne parkingowce. Ludzie na początku zaprotestują, ale z czasem uznają to za dobre rozwiązanie.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji. 

Komentarze

dareczek66
ludzie listy pisza maja prawo , ale prezydent Piotr Krystek pokazal za jaka jest opcja popierajac pana Bronislawa Komorowskiego w wyborach prezydenckich ,, za to dostal order zasluzonych dla PO !!! Wiem , a nawet jestem pewien pan Piotrus juz poparcia PIS-u nie dostanie! Pokazal po ktorej jest stronie?? - tych co zarabiaja min 6tys. ,,bo ci co mniej to durnie lub zlodzieje ,,on trzyma z tymi od osmiorniczek !! Dlatego nie liczy sie z ubogimi i wali podwyszki czynszow wedle swoich zarobkow , tego mu PIS nie wybaczy , za 2 lata moze zaczac pakowanie !!
2016-05-18 06:37:24

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie