środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (17.05.2016)

Opinie Czytelników (17.05.2016)

Data publikacji: 2016-05-17 13:37
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-18 07:22
Wywietleń: 1351 134021

– Ile trzeba mieć w sobie hipokryzji, by krytykować legalnie wybrane władze i ich poczynania, szczególnie te opracowane dla rodziny? Ze strony Platformy Obywatelskiej słychać dziś tylko jazgot – niedawny audyt to według nich sprawa polityczna. Ja sądzę inaczej: ośmioletnie rządy Platformy Obywatelskiej to nie tylko spustoszenie w gospodarce i państwo „teoretyczne”, ale ponieślisione przez wszystkich ogromne koszty społeczne: rozbite przez emigrację rodziny, tzw. eurosieroty wychowywane przez babcie, dziadków, ciotki i wujków albo placówki opiekuńcze. Przez brak perspektyw we własnym kraju miliony młodych Polaków musiały za chlebem wyjechać za granicę, bo PO wespół z PSL nie stworzyła im godnych do życia warunków, a wręcz przeciwnie: zamykała zakłady pracy, „prywatyzowała”, podnosiła podatki, dzięki czemu tysiące małych polskich firm upadło. Tych kosztów nie da się policzyć arytmetycznie, a odbudowa polskiej rodziny – co mam nadzieję nastąpi dzięki programom prorodzinnym – będzie trwała latami.

* * *

– Dlaczego zachodniopomorskich parlamentarzystów, szczególnie tych z Prawa i Sprawiedliwości, nie obchodzi, co wyprawiają ich koledzy z samorządów? Dlaczego partia, która mówi, że po programie „Rodzina 500+” zabiera się za opracowywanie kolejnego, tym razem dotyczącego mieszkalnictwa, w Szczecinie – w koalicji z prezydentem Piotrem Krzystkiem – zezwoliła trzy lata temu na 55-proc. podwyżkę czynszów w lokalach komunalnych, a dziś nie oponuje, gdy zarząd miasta chce od stycznia przyszłego roku znów – przepraszam za dosadność – dowalić najemcom kolejną 10-procentową podwyżkę? Czy pani premier Szydło tak pięknie mówiąca o tym, że każda rodzina powinna mieć swoje „M” i zapewniająca, że rząd PiS zrobi wszystko, by tak się stało, wie, jak traktuje się szczecinian wynajmujących mieszkania od miasta? Czy nasi szczecińscy i regionalni posłowie i senatorowie mają wiedzę, jak drogi to wynajem?

* * *

– Nie mamy w Szczecinie planistów i myślących mądrych urzędników! Ostatnio wiele pisze się na łamach „Kuriera” o braku miejsc parkingowych w mieście, ale parkingowców, które rozwiązałyby ten problem, nikt budować nie chce. Mamy w mieście tyle koszmarów architektonicznych, choćby np. Fala, że nie żal ich zburzyć i w to miejsce wybudować estetyczne, nowoczesne parkingowce. Ludzie na początku zaprotestują, ale z czasem uznają to za dobre rozwiązanie.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji. 

Komentarze

dareczek66
ludzie listy pisza maja prawo , ale prezydent Piotr Krystek pokazal za jaka jest opcja popierajac pana Bronislawa Komorowskiego w wyborach prezydenckich ,, za to dostal order zasluzonych dla PO !!! Wiem , a nawet jestem pewien pan Piotrus juz poparcia PIS-u nie dostanie! Pokazal po ktorej jest stronie?? - tych co zarabiaja min 6tys. ,,bo ci co mniej to durnie lub zlodzieje ,,on trzyma z tymi od osmiorniczek !! Dlatego nie liczy sie z ubogimi i wali podwyszki czynszow wedle swoich zarobkow , tego mu PIS nie wybaczy , za 2 lata moze zaczac pakowanie !!
2016-05-18 06:37:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie