wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (17.03.2017)

Opinie Czytelników (17.03.2017)

Data publikacji: 2017-03-17 11:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-17 11:32
Wywietleń: 351 225183

– Mamy dwóch wyjątkowych ministrów. Jeden wycina drzewa w Puszczy Białowieskiej, a drugi „wycina” generałów. Ci generałowie studiowali długie lata, szkolili się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, we Włoszech. Nie za darmo, a z naszych podatków. I teraz mają iść w odstawkę? Kto będzie armią dowodził? Misiewicze? Co to za robota?

* * *

– Byłam ostatnio w Lesie Arkońskim – nie powinno się ciąć, bo jest okres lęgowy, ale wycinają w najlepsze. Mówią, że porządkują przy drogach i ścieżkach, aby mi np. na głowę gałąź nie spadła. Leśniczy mi tłumaczył, że to jest gospodarka leśna i muszą ją prowadzić. Ale gospodarka leśna chyba powinna przede wszystkim na tym polegać, aby nie niszczyć przyrody…

* * *

– Obiecało nam państwo leki za darmo. Mam 80 lat i co wejdę do apteki, to zostawiam w niej 400 złotych. We wtorek byłam w szpitalu na zabiegu usunięcia zaćmy, lekarz dał mi receptę na trzy ampułki leku, za które zapłaciłam 86 złotych. Przeziębiłam się, dostałam antybiotyk, musiałam wydać 100 złotych. Mam też receptę od kardiologa, do którego chodzę prywatnie, bo na ubezpieczalnie nie mogę się dostać. Jestem po ośmiu operacjach, m.in. na biodro, żylaki, mam usunięte piersi. Wrak człowieka. Skąd ja mam brać na te leki? Przecież muszę też z niskiej emerytury zrobić opłaty i z czegoś żyć. Gdybym była młodsza, to poszłabym dorobić, ale w tym wieku i stanie zdrowia nie ma na to szans. Darmowe leki dla seniorów miały być ulgą dla ludzi takich jak ja. A okazało się, że to było zwykłe mydlenie oczu. Ja, tak schorowana osoba, nie mam żadnego leku za darmo.

* * *

– Jeśli jakąś firmę, zakład pracy, doprowadza się do upadku, to moim zdaniem powinien być ukarany prezes tej firmy i jego świta, która miała w tym swój udział. PŻM jeszcze w tamtym roku dostawał nagrody, a okazało się, że jest bankrutem. Kto poniesie odpowiedzialność?

* * *

– Posłowie Platformy Obywatelskiej cały czas zarzucają Prawu i Sprawiedliwości, że robi coś opieszale albo za szybko, że ciągle posiłkuje się kłamstwem. A oni sami co zrobili przez osiem lat? Nic! Wydaje im się jednak, że mają patent na rozum. Kłamali, oszukiwali, rozgrabiali gospodarkę, nie rozliczyli żadnej afery. To specjaliści od rozkradania i okłamywania. Tyle szkody, co zrobili oni, nie zrobił nikt. Nawet SLD.

* * *

– Szczecin się robi sławny dzięki radnemu osiedlowemu z Pomorzan, który uznał, że chodzenie po biało-czerwonych pasach jest zniewagą symboli narodowych. Moim zdaniem obrazą tych symboli jest wypisywanie na flagach Polski przez kibiców różnych haseł podczas zawodów naszych skoczków. Kibice z żadnych innych krajów tego nie robią, tylko my.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”