niedziela, 24 stycznia 2021r.

Opinie Czytelników (17.03.2017)

Data publikacji: 2017-03-17 11:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-17 11:32

– Mamy dwóch wyjątkowych ministrów. Jeden wycina drzewa w Puszczy Białowieskiej, a drugi „wycina” generałów. Ci generałowie studiowali długie lata, szkolili się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, we Włoszech. Nie za darmo, a z naszych podatków. I teraz mają iść w odstawkę? Kto będzie armią dowodził? Misiewicze? Co to za robota?

* * *

– Byłam ostatnio w Lesie Arkońskim – nie powinno się ciąć, bo jest okres lęgowy, ale wycinają w najlepsze. Mówią, że porządkują przy drogach i ścieżkach, aby mi np. na głowę gałąź nie spadła. Leśniczy mi tłumaczył, że to jest gospodarka leśna i muszą ją prowadzić. Ale gospodarka leśna chyba powinna przede wszystkim na tym polegać, aby nie niszczyć przyrody…

* * *

– Obiecało nam państwo leki za darmo. Mam 80 lat i co wejdę do apteki, to zostawiam w niej 400 złotych. We wtorek byłam w szpitalu na zabiegu usunięcia zaćmy, lekarz dał mi receptę na trzy ampułki leku, za które zapłaciłam 86 złotych. Przeziębiłam się, dostałam antybiotyk, musiałam wydać 100 złotych. Mam też receptę od kardiologa, do którego chodzę prywatnie, bo na ubezpieczalnie nie mogę się dostać. Jestem po ośmiu operacjach, m.in. na biodro, żylaki, mam usunięte piersi. Wrak człowieka. Skąd ja mam brać na te leki? Przecież muszę też z niskiej emerytury zrobić opłaty i z czegoś żyć. Gdybym była młodsza, to poszłabym dorobić, ale w tym wieku i stanie zdrowia nie ma na to szans. Darmowe leki dla seniorów miały być ulgą dla ludzi takich jak ja. A okazało się, że to było zwykłe mydlenie oczu. Ja, tak schorowana osoba, nie mam żadnego leku za darmo.

* * *

– Jeśli jakąś firmę, zakład pracy, doprowadza się do upadku, to moim zdaniem powinien być ukarany prezes tej firmy i jego świta, która miała w tym swój udział. PŻM jeszcze w tamtym roku dostawał nagrody, a okazało się, że jest bankrutem. Kto poniesie odpowiedzialność?

* * *

– Posłowie Platformy Obywatelskiej cały czas zarzucają Prawu i Sprawiedliwości, że robi coś opieszale albo za szybko, że ciągle posiłkuje się kłamstwem. A oni sami co zrobili przez osiem lat? Nic! Wydaje im się jednak, że mają patent na rozum. Kłamali, oszukiwali, rozgrabiali gospodarkę, nie rozliczyli żadnej afery. To specjaliści od rozkradania i okłamywania. Tyle szkody, co zrobili oni, nie zrobił nikt. Nawet SLD.

* * *

– Szczecin się robi sławny dzięki radnemu osiedlowemu z Pomorzan, który uznał, że chodzenie po biało-czerwonych pasach jest zniewagą symboli narodowych. Moim zdaniem obrazą tych symboli jest wypisywanie na flagach Polski przez kibiców różnych haseł podczas zawodów naszych skoczków. Kibice z żadnych innych krajów tego nie robią, tylko my.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ