czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (17.02.2017)

Opinie Czytelników (17.02.2017)

Data publikacji: 2017-02-17 12:22
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-17 12:22
Wywietleń: 459 215342

– Tylko w ostatnich dniach media podały, że we Wrocławiu pewien sędzia próbował wynieść ze sklepu sprzęt elektroniczny wartości dwóch tysięcy złotych. W Szczecinie natomiast ochrona marketu złapała innego sędziego, który podobno kradł elementy do wiertarki warte 95 złotych. Potem jeden z tabloidów wyciągnął sprawę pani sędzi, która próbowała bez płacenia wynieść ze sklepu jakieś ubranie za 130 złotych. Mowa o doskonale opłacanych pracownikach wymiaru sprawiedliwości, którzy sami tę sprawiedliwość wymierzają. Jakby tej komedii było mało, właśnie z mediów się dowiaduję, iż w Lublinie były policjant Centralnego Biura Śledczego był szefem gangu oskarżonego o handel bronią, amunicją i narkotykami. W jakim kraju my żyjemy?

* * *

– Wielkie brawa dla suwalskiej policji, która domaga się wprowadzenia zakazu sprzedaży w tym mieście alkoholu między godziną 21 a 6 rano. Czy w Szczecinie nie można złożyć podobnego wniosku i rozpocząć takich starań? Monopolowe mam co krok, a przy nich często i to właśnie późnymi wieczorami oraz nocami są awantury, burdy, nie mówiąc o bałaganie, który po takich imprezach pozostaje. Na pewno takie zmiany przynosiłyby wiele korzyści dla społeczeństwa. Warto rozważyć jeśli nie zupełny zakaz takiego nocnego handlu, to jego mocne ograniczenie. Polecam uwadze radnych i stróżów prawa.

* * *

– Dochodzą do mnie informacje z telewizji, że zamaskowani przestępcy zniszczyli jeden z klubów na warszawskiej Pradze-Północ, bo wewnątrz przebywała grupa kibiców Ajaksu Amsterdam. Napastnikami nie była grupa kilku osób, tylko prawdziwa zgraja. Pytam, gdzie była policja, że do takiej burdy w ogóle doszło? Po raz kolejny powtarzam – policji na ulicach nie ma, nie widać jej! Nie ma patroli, dzięki którym można się czuć bezpiecznie. Także u nas można szukać ich ze świeczką.

* * *

– Miły to gest pani premier Beaty Szydło, że napisała list do chłopaka, uważanego za sprawcę wypadku z jej limuzyną. Wzruszające są też zapewnienia pani premier, że chce ona, by sprawa nie miała wymiaru politycznego. I nie była traktowana w postępowaniu inaczej niż wszystkie inne takie wypadki. Ciekawi mnie, czy premier nie ogląda telewizji i nie czyta prasy. Prawicowe media już dawno sprawę osądziły i nawet wydały wyrok. A o rzetelności w tym postępowaniu i równym traktowaniu, czego się premier domaga, w mojej ocenie nie ma mowy.

* * *

– Nie zgadzam się z opinią czytelnika, który cieszy się z nowego prawa, zezwalającego na wycinkę drzew na prywatnej posesji bez wymaganego dotąd zezwolenia. Piły poszły w ruch, sam to po sąsiedzku obserwuję. Ludzie wycinają bez opamiętania, bo często nie lubią drzew, a ponad wszystko cenią zabetonowane place. Można było wprowadzić jakieś zmiany, bo prawo rzeczywiście było dotąd rygorystyczne. Ale to, co się teraz dzieje, jest chyba jednym krokiem za daleko.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”