poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (16.02.2017)

Opinie Czytelników (16.02.2017)

Data publikacji: 2017-02-16 12:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-16 12:08
Wywietleń: 574 215163

– Nie jestem zwolennikiem PiS, ale na kanwie tych zmienionych przepisów dotyczących wycinek drzew i krzewów to akurat uważam za dobre rozwiązanie, że teraz o porządkach na prywatnej działce – o tym, co ma na niej rosnąć, z tego, co przeze mnie wcześniej zostało posadzone, a co już nie – decyduje właściciel tej działki, a nie urzędnicy. To duże ułatwienie. Tę kwestię już dawno trzeba było załatwić. Obwarowywanie jakimiś wymogami uzyskiwania zgody na wycinkę czy przycinkę drzew i krzewów posadzonych przeze mnie na mojej posesji, na podwórku czy w moim ogrodzie, było absurdalnym wymysłem. Co innego, gdy chodzi o tereny parkowe, publiczne czy prawem chronione kompleksy przyrodnicze.

* * *

– Może by tak już skończyć z tym serialem wypadkowo-kolizyjnym z udziałem obecnie nam rządzących. Niech wszyscy politycy i dziennikarze wszystkich stacji i redakcji nakręceni na tzw. newsy w końcu pukną się w głowy. Jakby nie było innych, ważnych tematów i problemów w kraju. Na drogach nie od dziś władza szaleje, szalała i pewnie dalej szaleć będzie. Tak samo zresztą, jak szaleli, szaleją i szaleć będą – co widzę każdego dnia – zwykli obywatele.

* * *

– Uważam, że poligon drawski powinien być zamieniony w park narodowy. Mamy najmniej liczną armię w Europie, ale za to największy poligon w Europie, udostępniany do ćwiczeń i zabaw wojennych głównie wojskowym w barwach innych państw. Czas to zmienić.

* * *

– Rząd przyjął właśnie projekt przepisów, które drastycznie ograniczają dostęp do środków antykoncepcyjnych. To jawny kurs obliczony wyłącznie na to, by nam dokuczyć. A forsowany z pobudek czysto doktrynalnych przez ludzi demonstracyjnie wyznających konserwatywne, katolickie dogmaty. Nie dziwię się jednak tego rodzaju zapędom wobec tych, którzy preferują tradycyjną opcję, gdy chodzi o seksualność i pojmowanie aktu płciowego jako relacji miedzy kobietą i mężczyzną. No bo przy innych indywidualnych preferencjach czy – jak kto woli – dewiacjach i zboczeniach co do wyboru partnera zajście w ciążę w grę nie wchodzi.

* * *

– Wraz z dobrą zmianą politycy PiS zapowiadali tanie państwo. I właśnie je widzimy jak na dłoni na przykładzie tego ostatniego wypadku kolumny rządowych limuzyn, w której jechała do domu premier Beata Szydło. Towarzyszyła jej obstawa aż 11 funkcjonariuszy BOR. Czy tylu aż trzeba było?

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy