wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (15.09.2016)

Opinie Czytelników (15.09.2016)

Data publikacji: 2016-09-15 14:34
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-15 16:52
Wywietleń: 572 155076

 - NIE mogę słuchać jak Janusz Lewandowski szkaluje nasz kraj. Ten polityk jest winien prywatyzacji, która pozbawiła Polskę majątku narodowego, a z nas zrobiła niewolników chodzących na pasku zachodnich pracodawców. Nie mogę już patrzeć na tych wszystkich "zatroskanych" z Platformy Obywatelskiej, bo doświadczyliśmy w kraju ich długich rządów. Dla nich celem była własna kariera i sprzyjanie gospodarce niemieckiej zamiast polskiej. Nie było miesiąca, by nie wybuchała jakaś afera z prominentnym politykiem PO w roli głównej, dziś nagle wszyscy stali się praworządni?! Dla mnie są szkodnikami, którzy potrafią tylko szkalować naszą ojczyznę. 

* * *

- Janusz Lewandowski mówi, że dba o dobro Polski myśląc, że Polacy mają krótką pamięć i zapomnieli, kto - jako minister  przekształceń własnościowych - nam kraj prywatyzował, oddając za przysłowiową złotówkę najlepsze polskie przedsiębiorstwa. Politycy PO krzyczą dziś głośno o prawie, konstytucji, ale chyba tylko po to, by przykryć warszawską ośmiornicę, w której znaczącą rolę odgrywa wiceszefowa PO, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

* * *

- NIE jestem beneficjentem programu 500 plus, ani sympatykiem PiS, ale mam dość tej nagonki na rząd za program 500 plus. A już wypisywanie, jakie są jego efekty, jest dziś na poziomie absurdu: wpierw media donosiły, iż za 500 zł na dzieci rodzice piją, potem, że niemal wszyscy otrzymujący dofinansowanie porzucili pracę, następnie, że wyjechali na wakacje nad morze i psują klimat kurortów. Przylgnęła do nich nawet nazwa "hołota 500 plus". Dziś okazało się, że ów socjal napędził branżę samochodową, bo sprzedaż aut - i to nowych! - mocno wzrosła. Za chwilę media doniosą o galopującym popycie na luksusowe jachty i nieruchomości w Hiszpanii? Ręce opadają, jak czyta się te głupoty!

* * *

- PANI premier wybudowano nową asfaltową drogę do jej "rezydencji", minister Błaszczak robocze wizyty po kraju odbywa w eskorcie ośmiu samochodów, duchownym pozwala się na stawianie kawiarni w środku parku, tak jak to uczyniono na szczecińskiej Różance, tylko zwykłym obywatelom wiatr zawsze w oczy. Od 30 lat prosimy o położenie kanalizacji sanitarnej na działce w Gryfinie, na której stoi pięć domów jednorodzinnych, ale odmówił nam nawet zachodniopomorski wojewoda. I jak tu nie czuć się gorszym sortem?

* * *

- Ustrój socjalistyczny był siermiężny i przaśny, ale kultura była na wyższym poziomie i bardzo o tę jakość dbano: aktorzy i piosenkarze byli profesjonalistami, ludzie mieli do siebie dużo szacunku. W kapitalizmie rządzi bylejakość zarówno w sztuce, jak i ludzkich zachowaniach. Egoizm, hedonizm, pieniądz - to dziś naczelne wartości. Jeśli dalej będziemy tak żyć, upadek ludzkości jest bliski.

 

Poglądy zamieszczone w  tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

do stefana M
trafiles gosciu w sam srodek glupoty i egoizmu. Tak to wlasnie jest tylko ze ci co na stolkach nie prosza o wybudowanie ale kaza to zrobic. Wiele jest takich sytuacji patrz powyzej gdzie najwyzszej jakosci asfalt kladzie sie do jednej posiadlosci zamieszkalej przez ogolnie znana osobe.
2016-09-15 16:49:12
stefan.M
Stac Was bylo na wybudowanie 5 pieknyvh domoow?? Areszta ma sie zlozyc na wybudowac Wam kilkanascie metrow kanalizacij ? , a moze tak byscie sami za wlasne pieniadze polozyli te kilkanascie metrow!Moze jeszcze na meble i na nowe samochody Wam sie zlozymy?? Mercedesy czy bmw jakie wolicie ??
2016-09-15 15:30:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”