Wtorek 09 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Opinie Czytelników (15.09.2016)

Data publikacji: 2016-09-15 14:34
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-15 16:52

 - NIE mogę słuchać jak Janusz Lewandowski szkaluje nasz kraj. Ten polityk jest winien prywatyzacji, która pozbawiła Polskę majątku narodowego, a z nas zrobiła niewolników chodzących na pasku zachodnich pracodawców. Nie mogę już patrzeć na tych wszystkich "zatroskanych" z Platformy Obywatelskiej, bo doświadczyliśmy w kraju ich długich rządów. Dla nich celem była własna kariera i sprzyjanie gospodarce niemieckiej zamiast polskiej. Nie było miesiąca, by nie wybuchała jakaś afera z prominentnym politykiem PO w roli głównej, dziś nagle wszyscy stali się praworządni?! Dla mnie są szkodnikami, którzy potrafią tylko szkalować naszą ojczyznę. 

* * *

- Janusz Lewandowski mówi, że dba o dobro Polski myśląc, że Polacy mają krótką pamięć i zapomnieli, kto - jako minister  przekształceń własnościowych - nam kraj prywatyzował, oddając za przysłowiową złotówkę najlepsze polskie przedsiębiorstwa. Politycy PO krzyczą dziś głośno o prawie, konstytucji, ale chyba tylko po to, by przykryć warszawską ośmiornicę, w której znaczącą rolę odgrywa wiceszefowa PO, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

* * *

- NIE jestem beneficjentem programu 500 plus, ani sympatykiem PiS, ale mam dość tej nagonki na rząd za program 500 plus. A już wypisywanie, jakie są jego efekty, jest dziś na poziomie absurdu: wpierw media donosiły, iż za 500 zł na dzieci rodzice piją, potem, że niemal wszyscy otrzymujący dofinansowanie porzucili pracę, następnie, że wyjechali na wakacje nad morze i psują klimat kurortów. Przylgnęła do nich nawet nazwa "hołota 500 plus". Dziś okazało się, że ów socjal napędził branżę samochodową, bo sprzedaż aut - i to nowych! - mocno wzrosła. Za chwilę media doniosą o galopującym popycie na luksusowe jachty i nieruchomości w Hiszpanii? Ręce opadają, jak czyta się te głupoty!

* * *

- PANI premier wybudowano nową asfaltową drogę do jej "rezydencji", minister Błaszczak robocze wizyty po kraju odbywa w eskorcie ośmiu samochodów, duchownym pozwala się na stawianie kawiarni w środku parku, tak jak to uczyniono na szczecińskiej Różance, tylko zwykłym obywatelom wiatr zawsze w oczy. Od 30 lat prosimy o położenie kanalizacji sanitarnej na działce w Gryfinie, na której stoi pięć domów jednorodzinnych, ale odmówił nam nawet zachodniopomorski wojewoda. I jak tu nie czuć się gorszym sortem?

* * *

- Ustrój socjalistyczny był siermiężny i przaśny, ale kultura była na wyższym poziomie i bardzo o tę jakość dbano: aktorzy i piosenkarze byli profesjonalistami, ludzie mieli do siebie dużo szacunku. W kapitalizmie rządzi bylejakość zarówno w sztuce, jak i ludzkich zachowaniach. Egoizm, hedonizm, pieniądz - to dziś naczelne wartości. Jeśli dalej będziemy tak żyć, upadek ludzkości jest bliski.

 

Poglądy zamieszczone w  tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do stefana M
2016-09-15 16:49:12
trafiles gosciu w sam srodek glupoty i egoizmu. Tak to wlasnie jest tylko ze ci co na stolkach nie prosza o wybudowanie ale kaza to zrobic. Wiele jest takich sytuacji patrz powyzej gdzie najwyzszej jakosci asfalt kladzie sie do jednej posiadlosci zamieszkalej przez ogolnie znana osobe.
stefan.M
2016-09-15 15:30:50
Stac Was bylo na wybudowanie 5 pieknyvh domoow?? Areszta ma sie zlozyc na wybudowac Wam kilkanascie metrow kanalizacij ? , a moze tak byscie sami za wlasne pieniadze polozyli te kilkanascie metrow!Moze jeszcze na meble i na nowe samochody Wam sie zlozymy?? Mercedesy czy bmw jakie wolicie ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA