środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (14.10.2015)

Opinie Czytelników (14.10.2015)

Data publikacji: 2015-10-20 12:20
Wywietleń: 634 29890

- Pani premier odwiedziła filharmonię, ale nie starczyło jej czasu czy chęci, by przejść na drugą stronę i zapalić znicz lub złożyć wiązankę kwiatów pod Aniołem Wolności - to oburzające dla ofiar Grudnia 1970, dla ich rodzin, dla całego Szczecina! Szczególnie, że posiedzenie swego rządu na Wałach Chrobrego rozpoczęła od złożenia hołdu ofiarom tamtych wydarzeń, choć w mojej ocenie nie było w tym ani prawdy, ani szczerości. To zagrywki pod publiczkę, na potrzeby ratowania swego wizerunku i kampanii wyborczej PO.

* * *

- CZY to wycieczka krajoznawcza, czy robocze posiedzenie Rady Ministrów, bo zwiedzenie filharmonii przez premier Ewę Kopacz - do której władza centralna nie dołożyła ani złotówki! - to marnotrawienie czasu potrzebnego na pracę na rzecz kraju. Mnie ta wycieczka oburzyła.

* * *

- Oglądam konferencję prasową pani premier w Szczecinie i nie chcę być niegrzeczny, ale dla mnie to parodia. Oknem na świat - co podkreśliła Ewa Kopacz - byliśmy, ale 20 lat temu, dziś nasz region przymiera, między innymi dlatego, że Platforma Obywatelska postawiła na Trójmiasto. To tam poszły ogromne pieniądze, u nas wszystkie strategiczne inwestycje np. pogłębienie toru wodnego, by mogły do Szczecina wpływać statki o większym tonażu, są zawsze tylko w bliżej niesprecyzowanych planach. Niech się pani premier nie ośmiesza i nie ubliża nam swym dobrym humorem, bo żyje się w Szczecinie i regionie bardzo trudno.


* * *

- Przejechałem się nieopodal terminala gazowego w Świnoujściu i widzę: na zbiornikach rusztowania, a za zbiornikami regularna budowa! Pan Bóg chyba rozum odebrał pani premier, że brnie w tej propagandzie. Ona już nie zarządza krajem, ona pcha go w przepaść. Za dwa tygodnie społeczeństwo jej podziękuje za ową "pracę", szczególnie tu na Pomorzu Zachodnim, zapomnianym przez władzę, pogrążonym w marazmie i bez perspektyw. 

* * *

 - Dziwna sprawa z tymi rolnikami zatrzymanymi przez prokuraturę. W mojej ocenie zastosowany areszt to środek na wyrost.  Nie ma nic nagannego w tym, że rolnicy stawali pojedynczo do przetargów, wszak płacili cenę wywoławczą. O żadnej stracie Agencji Rynku Rolnego nie może więc być mowy. W polskim prawie jest także termin domniemanie niewinności i skoro żyjemy w demokracji powinno być wzięte pod uwagę.

* * *

- Co robi Sławomir Nitras, bo ja widzę go tylko z uśmiechem w otoczeniu pani premier. Uaktywnił się ostatnio bardzo mono, ciągle go pełno w mediach. Dał by sobie spokój z kandydowaniem do parlamentu, bo my tu w Szczecinie znamy jego "osiągnięcia". Celebryta nie polityk!

- 40 lat chodzę na Pogoń i takich jak ja są tysiące. Dlaczego pomija się nasze potrzeby? Przy okazji każdych wyborów na prezydenta miasta Piotr Krzystek obiecywał stadion. Nikt nas kibiców tak mocno nie oszukał!

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy