czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (13.01.2017)

Opinie Czytelników (13.01.2017)

Data publikacji: 2017-01-15 08:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-15 09:29
Wywietleń: 439 200881

– W 1974 r. otrzymałem przydział mieszkania z miasta. Pierwsze pytanie, jakie skierowałem do administracji, było związane z ogrzewaniem. Powiedziano mi, że na razie są to piece, ale niebawem niemal całe centrum Szczecina będzie przyłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Jest rok 2017, a kominy kamienic śródmieścia kopcą jak kopciły 40 lat temu. Czyje to zaniedbanie, że powietrze mamy coraz gorsze – lokatorów czy naszej władzy, która serwuje nam w mieście fontanny, zamiast spełnić pilne potrzeby szczecinian? Po wtóre: ogrzewanie gazem wysokich na 3,5 metra mieszkań w kamienicach to zarżnięcie domowego budżetu, dlatego wielu wciąż wybiera najtańsze ogrzewanie węglowe. Władza mieszka wygodnie, nie rozumie więc nas, zwykłych szczecinian.

* * *

– W internecie wyczytałam, że MON wydało nakaz, aby żołnierze nie brali udziału w WOŚP, a przecież wiadomo, że służba zdrowia bez pomocy tej publicznej zbiórki sobie nie poradzi. Pan Macierewicz udaje tylko takiego uczciwego, życzliwego katolika, bo nie wychodzi z Telewizji Trwam i żarliwie modli się w kościołach, czy to jego maska? Kolejne rządy nie potrafią właściwie zreformować ochrony zdrowia i gdyby nie Owsiak, zawaliłaby się ona kompletnie.

* * *

– PIS ma dziś pełnię władzy, więc nie powinien dawać się sejmowej mniejszości wodzić za nos. Oni przecież walczą o swoje, nie narodu interesy. PO się awanturuje, kolejny raz zrywa obrady Sejmu, więc trzeba ich usunąć z sali. Tymczasem marszałek Kuchciński cacka się z nimi. Myślałem, że partia Kaczyńskiego to ludzie twardzi, którzy będą umieli zaprowadzić porządek – zawiodłem się.

* * *

– Maszt Maciejewicza zamiast korodować nie wiadomo gdzie, niech wróci na swoje miejsce. Jaki jest prawdziwy powód tego, że nie może on zdobić morskiego miasta?

* * *

– Fuszerkę za fuszerką serwuje nam miasto: marina na Wyspie Grodzkiej do poprawki, szybki tramwaj wadliwy, fontanna przy al. Wojska Polskiego i Wawrzyniaka niedokończona. Kto za to odpowiada? Nasz „kochany” prezydent nie umie zobligować swoich urzędników, by pracowali właściwie i właściwie nadzorowali inwestycje? Przeraża mnie, że tak lekko wydaje się publiczne pieniądze, a jeszcze za te buble dyrektorzy spółek podległych prezydentowi otrzymają wysokie nagrody „za dobrą pracę”. Skandal!

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy