wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (12.02.2016)

Opinie Czytelników (12.02.2016)

Data publikacji: 2016-02-12 13:18
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-12 16:46
Wywietleń: 747 117865

- PROSIMY dziś o obecność wojsk NATO i armii amerykańskiej, co dla mnie jest nie do pomyślenia, bo pamiętam jak trudno było pozbyć się z Polski wojsk radzieckich. Sami się rozbroiliśmy, tworząc z niegdyś dobrej armii wątłą formację, która nie umie nawet przypilnować swojego mienia, bo wynajmuje do tego - na pewno za grube miliony - firmy ochroniarskie. Dziś w razie ataku wroga, jesteśmy w stanie bronić się ledwie przez dwa dni! Śmiać się czy płakać - nie wiadomo...

* * *

- PRZYSŁUCHIWAŁEM SIĘ  relacji z sejmowej sali, gdzie posłowie pracowali nad poprawkami do ustawy o programie "Rodzina 500 plus". Nie chcę nikogo obrażać, ale chyba tylko ograniczony człowiek jest w stanie uwierzyć, że budżet wytrzyma takie obciążenie. Mamy 56-miliardowy deficyt, a autorzy programu nie podają nawet przypuszczalnych źródeł jego finansowania. Takie rzeczy może wymyślić tylko banda polityków, którzy rozgrywają narodem swoje interesy partyjne, polityczne, społeczne. 

* * *

- CO Z TEGO, że będzie można pracować krócej - bo prezydent twierdzi, że wywiąże się ze swojej obietnicy wyborczej - skoro pracownik chcący odejść na emeryturę w wieku 60 i 65 lat otrzyma głodowe świadczenie? I tak będzie musiał dorabiać, by przeżyć. Jednak pracodawcy wcale nie muszą przyjąć seniorów, a część przedsiębiorców z oszczędności może na siłę wypychać swoich pracowników na świadczenia z ZUS. Podejrzewam, że ewentualne obniżenie wieku może wprowadzić jeszcze więcej zamieszania na i tak trudnym dla ludzi po pięćdziesiątce rynku pracy, a także mieć ogromne negatywne skutki społeczne. Oby nie stało się u nas tak jak na Wschodzie, że seniorzy to ludzie bardzo biedni, głodni i nie mogący utrzymać swoich mieszkań.

* * *

 - WIELKA dyskusja o Lechu Wałęsie, która niedawno przetoczyła się przez media, dla mnie jest zupełnie niepotrzebna. Wystarczy przeczytać książkę "Wałęsa. Człowiek z teczki", gdzie są twarde dowody na to, że był tajnym współpracownikiem i pobierał kasę za donosy na kolegów. Natomiast kolegom z pracy mówił, że ma szczęście do wygrywania w totolotka i dlatego dobrze mu się wiedzie, począwszy od 1970 roku. W mojej ocenie czyn Wałęsy był obrzydliwy.

* * *

- MAMY za sobą 25 lat wolności, a wykształcenie naszej młodzieży coraz uboższe... Popytajcie młodych ludzi, czy wiedzą, kto to Józef Haller, Stanisław Maczek i inni wybitni polscy przywódcy. Nie wiedzą, bo historii w szkole uczy się byle jak. Zresztą, czego można nauczyć w jedną godzinę tygodniowo. Mnie to irytuje, ponieważ to historia uczy myślenia przyczynowo-skutkowego i konfrontuje przeszłość z teraźniejszością, a tym samym pomaga wyciągać wnioski na przyszłość. 

* * *

- WTORKOWY mecz siatkówki Chemika Police okazał się fiaskiem, bo drużyna, w której aż osiem zawodniczek gra w reprezentacji, nie ma szans na powodzenie. Brakuje w niej zaangażowania w grę, a chyba najważniejsze stały się pieniądze - to moja ocena zespołu. Według mnie trener powinien ustąpić.

 Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

 

Komentarze

dareczek66
Co rusz slysze nie stac na dzieci , nie stac na emerytury , mamy deficyt i potezny dlug !! Pytam wiec LIBERALOW kto sprzedal banki zniszczyl polski chandel i zamknol polski przemysl?? To jak moga byc wplywy do kasy panstwa jezeli slysze ze za granice rok do roku wyplywa okolo 100 miliardow zlotych Za taka polityke np premier BIELECKI dostal posade w pko sa za 800 tys zl miesiecznie i sprzedal ten bank za psie pieniadze !! Teraz z drugi ekonomem LEWANDOSKIM krytykuja poczynania rzadu PIS-u Przypomne o banku slaskim ktory sprzedano za 40 mil dolarow a po miesiacu wart byl 400 mil dolarow ,, CUD ??? ,,Nawet holendrzy byli zdziwieni tym !!!!
2016-02-12 15:37:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy