czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (11.011.2017)

Opinie Czytelników (11.011.2017)

Data publikacji: 2017-01-11 12:30
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-11 12:30
Wywietleń: 490 199439

– Szczeciński park wodny to nie pierwsza taka inwestycja w Polsce, dlaczego więc nasze miasto nie może kupić gotowego projektu? To duża oszczędność, o której wie każdy, kto buduje własny dom – indywidualny projekt architekta kosztuje 5 tys. zł, gotowy – już powielany – można nabyć za kilkaset złotych. Jednak za własne buduje się oszczędnie, natomiast publiczne pieniądze – przynajmniej w Szczecinie, co pokazało wiele innych inwestycji – często są marnotrawione. Sprawa druga: cóż to za novum, że firma doradzająca magistratowi w kwestii realizacji aquaparku została wybrana przez badanie rynku? Czy już nie obowiązują stosowne procedury, m.in. przetargi? Od dawna istnieje ustawa o odpowiedzialności urzędników, jednak w Szczecinie nikt im na ręce nie patrzy, więc robią, co chcą. Zacznijmy w końcu korzystać z przepisów prawa, by nikt nie wyrzucał niepotrzebnie naszej podatkowej kasy.

* * *

– Ciągle słyszę: Polska węglem stoi i trzeba korzystać z tych zasobów. Jednak świat poszedł już w kwestii ogrzewania o wiele kroków dalej. U nas lobby górnicze jest na tyle silne, że gdyby rząd zrezygnował z węgla na rzecz ekologicznych rozwiązań, wszczęto by ogólnopolskie awantury – nikt więc się nie odważy. Tymczasem smog wisi nad krajem niczym w Chinach. Z drugiej strony jednak, dlaczego politycy, eksperci, a także dziennikarze, oskarżają ludzi o zanieczyszczanie powietrza? Co mają zrobić biedni żyjący z jałmużny szumnie nazywanej emeryturą? Jak mają ogrzać się ci, którzy otrzymują najniższą krajową pensję? Sprawdził ktoś, jaka jest cena tony czarnego kruszcu? Przekracza 800 złotych, a koks kosztuje jeszcze więcej! Ludzie więc wrzucają do pieców byle co, bo inaczej by zamarzli.

* * *

– Pół wieku temu jeździłem często do Zakopanego i widziałem, jak nad Krakowem non stop wisiała czarna chmura. Wówczas smrodziła huta Skawina przetwarzająca tak szkodliwe dla zdrowia aluminium. Huty nie ma od 1981 roku, a smog dalej wisi. Coś mi się tu nie zgadza w tej dzisiejszej nagonce. Może zamiast potępiać ludzi, że palą w piecach, trzeba zakazać całodniowego jeżdżenia na światłach. To także „psuje” nam środowisko.

* * *

– Kilku policjantów z referatu konnego ochraniających Orszak Trzech Króli przebrano za anioły, co jest skandalem i trzeba koniecznie wyjaśnić, kto i dlaczego wydał takie polecenie. W mojej ocenie była to decyzja na polecenie jakiegoś notabla partyjnego, który zechciał podlizać się hierarchom kościelnym. Mam nadzieję, że nazwiska funkcjonariusza, jak i polityka będą opublikowane w prasie.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy