wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (1.12.2015.)

Opinie Czytelników (1.12.2015.)

Data publikacji: 2015-12-01 22:15
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-01 22:15
Wywietleń: 1142 44623

- KTO zarabia na konflikcie z tzw. Państwem Islamskim? Mam wrażenie, że najlepiej wychodzi na tym Turcja. Od jakiegoś czasu obserwuję kurs waluty i turecka non stop idzie w górę, jest coraz mocniejsza, bardziej nawet niż euro. Tanią ropę ISIS pewnie też sprzedaje Turcji. Ta zaś dostanie jeszcze teraz miliardy euro od Unii. Niektórym zachodnim koncernom i Turcji w ogóle nie zależy na tym, by zakończyć konflikt, co więcej - podsycają go. Tak naprawdę wystarczyłoby miesiąc, by pokonać islamistów, jeśli nikt nie brałby od nich ropy, jeśli nie miałby jej gdzie przetworzyć, jeśli by nie dostarczano im jedzenia i leków.

* * *

 - PREMIER Beata Szydło podpisała umowę, na podstawie której Turcja otrzyma trzy miliardy euro na opanowanie kryzysu migracyjnego. Oczywiście Polska również musi się do tej kwoty dołożyć. Ale ludzie są temu przeciwni i słusznie. Bo płacić powinni ci, którzy kiedyś czerpali ogromne zyski z napływu taniej siły roboczej, kolonizacji. My ani wcześniej, ani teraz żadnych profitów nie mamy. Jest tylko niebezpieczeństwo. Co i rusz słyszy się apele o to, aby wesprzeć osoby bezrobotne, bezdomne, wielodzietne, których przecież w naszym kraju nie brakuje. Czy zatem nie lepiej byłoby, jeśli premier Szydło zamiast dawać kasę Turcji, zostawiłaby ją w Polsce? 

* * *

- ZWOLENNICY Platformy Obywatelskiej oburzają się, gdy Antoni Macierewicz mówi o katastrofie smoleńskiej. Według mnie zaś trzeba ją wyjaśnić. Już raz, po tym jak zginął generał Sikorski, Polacy odpuścili, teraz zrobiliśmy to po raz drugi. Gdyby rząd Donalda Tuska od razu zdecydował się na konkretne, zdecydowane działania, dzisiaj minister Macierewicz nie miałby podstaw do wygadywania czasami niestworzonych historii. Dziwi mnie, że tak łatwo zrezygnowano z dociekania prawdy, jakakolwiek by ona nie była, wszak ponad pięć lat temu zginęła elita naszego kraju

* * *

- UPROWADZONY drobnicowiec szczecińskiego armatora pływa pod cypryjską banderą. Ta tragedia uświadomiła mi jednak, że polskie firmy wciąż kombinują, aby nie płacić podatków. Etyczne wydaje się, że sprawę pomaga rozwiązać nasze ministerstwo spraw zagranicznych, natomiast tak naprawdę w działania powinien zaangażować się Cypr.

* * *

- PRZYGLĄDAM się wizytom przywódców różnych krajów w Watykanie i nigdy nie widziałem, aby któryś z nich całował papieża w pierścień. Z wyjątkiem prezydenta Polski. Czy taki gest to nie jest przypadkiem wyraz składanego hołdu?

* * *

- PRZECZYTAŁEM w „Kurierze" wypowiedź ks. Tadeusza Pieronka, że naszym obowiązkiem jest przyjmowanie uchodźców. Proponuję zatem, by liczne u nas parafie przyjmowały po jednej rodzinie. Kościół na początku deklarował, że pomoże migrantom, ale konkretów brak, są tylko nawoływania. Ja natomiast nie zgadzam się, by do Polski sprowadzano osoby obce nam kulturowo i religijnie.

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy