niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Opinie czytelników > Opinie Czytelników (8.09.2015)

Opinie Czytelników (8.09.2015)

Data publikacji: 2015-09-08 11:54
Wywietleń: 395 19037

- NIEMIECKA polityka jest imperialistyczna - szkodzi nie tylko Polsce, ale i całej idei wspólnej Europy, bo układanie się Merkel z Putinem w sprawie budowy dwóch rurociągów gazowych na dnie Bałtyku przeczy sankcjom narzuconym na Rosję przez Brukselę. Cynizm kanclerz Niemiec wobec Polski polega natomiast na wciskaniu nam - krajowi biednemu, pozbawionemu przemysłu i co warto podkreślić rozgrabionemu przez hitlerowców w trakcie II wojny światowej - tysięcy uchodźców. Kowalski zarabia przeciętnie trzy-cztery razy mniej niż Schmitd, który nie ma także żadnych problemów mieszkaniowych, co w Polsce jest normą. Polak ma kłopot z lecznictwem, choć to na jego koszt kształci się tysiące lekarzy, którzy potem zasilają m.in. niemiecką służbę zdrowia. Jak więc mamy zapewnić emigrantom lokale, kształcenie ich licznych dzieci, kto i w jaki sposób będzie sprawował nad nimi opiekę lekarską? Wyssą z nas wszystkie soki! Dla mnie rząd Ewy Kopacz, ślepo godzący się na nakazy Niemiec, jest wręcz agenturalny, bo działa nie na korzyść Polski tylko zachodniego sąsiada.

* * *

- TŁUMY uchodźców wyrzucały kanapki i wodę na torach na węgierskim dworcu - taki film można zobaczyć w internecie. O jakiej pomocy więc mówimy? Czy tak się zachowują ludzie w potrzebie, ludzie, którzy uciekają przed bombardowaniami we własnym kraju? Coś tu nie gra... 

* * *

- NIE dziwi mnie niska frekwencja w referendum, bo nie miało ono nic wspólnego z demokracją i rzeczywistym plebiscytem wśród społeczeństwa, lecz było próbą ratunku Bronisława Komorowskiego w kampanii prezydenckiej. Szczątkowe wyniki, jakie podano w poniedziałkowe przedpołudnie, czyli niespełna 8 proc., to rzeczywiste poparcie dla obozu rządzącego.

* * *

- OTO pokaz pychy i buty w wykonaniu PO-PSL! Odrzucenie podpisanych przez wiele milionów obywateli wniosków - zgłoszonych przez prezydenta Dudę do referendum - pokazało w jakim "poważaniu" rządzący mają społeczeństwo. To przedsmak tego, co nas czeka, gdy PO-PSL ponownie wygra wybory. Dlatego brońmy się przed tymi ignorantami, idąc walnie do wyborów parlamentarnych. 
* * *

- PRZEPRASZAM za dosadność, ale szlag mnie trafia, gdy słyszę w poniedziałkowy poranek wypowiedzi ludzi z obozu rządzącego, którzy twierdzą, iż Polacy nie dorośli do demokracji. Hipokryzja i żądza władzy za wszelką cenę przysłoniła im już zdrowy rozsądek? A czy demokratyczne jest wyrzucanie kilku milionów podpisów obywateli w sprawie sześciolatków i utrącenie przez Senat referendum zainicjowanego w tej i dwóch innych sprawach przez prezydenta Dudę? 

* * *

- REFERENDUM było szansą na zmiany w Polsce, ale oczywiście naród zawiódł i nie skorzystał z demokratycznego prawa. To nie ważne, kto był inicjatorem, ważny był sens pytań. A teraz znów zacznie się lament, narzekanie, jak w kraju źle i oczywiście pomstowanie na rządzących. Rzeczywiście, nie dorośliśmy do demokracji!

* * *

- HUCPA polityczna a nie sondowanie społeczeństwa - tak oceniam niedzielne referendum. Zresztą w dzisiejszej Polsce nie warto wierzyć ani PO, ani PiS, bo obie partie działają na naszą niekorzyść. Dlaczego, gdy trzeba podwyższyć świadczenia emerytom, to daje się nam pięć złotych więcej i tłumaczy, że kasa państwa pusta, choć na premie, nagrody i synekury dla władzy zawsze się pieniądze znajdują? Dlaczego nie ma grosza na dożywianie i leczenie dzieci, a są na czołgi, armaty, samoloty? 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy