sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Opinie czytelników > Opinie Czytelników (7.10.2015)

Opinie Czytelników (7.10.2015)

Data publikacji: 2015-10-07 12:32
Wywietleń: 476 26646

- NA targach nieruchomości poraziły mnie ceny mieszkań, za które deweloperzy życzą sobie powyżej 5 tysięcy za metr kwadratowy. To nie są kwoty na szczecińską przeciętną kieszeń! Przy okazji tej imprezy przejechałem się szybkim tramwajem i na własne oczy zobaczyłem, że niczego on nie usprawnił, niczego dla mieszkańców Prawobrzeża nie zmienił. Zamiast wydawać 200 milionów złotych na tak niespójną inwestycję, trzeba było je przeznaczyć na uruchomienie w Płoni fabryki domów, gdzie można byłoby produkować tanie bloczki dla budownictwa. Ludzie mieliby pracę, a prywatni inwestorzy niedrogie materiały. 

* * *

- ZA Zakładem Wodociągów i Kanalizacji leci smród: był tu nepotyzm, korupcja i nieczyste operacje finansowe. Jaką mamy mieć pewność, że ceny wody, które w Szczecinie podwyższano kilkakrotnie, to wyliczenia prawdziwe, a nie kalkulacje robione tylko po to, by wydoić z nas jak najwięcej pieniędzy na premie, nagrody i synekury? Co robią w tej kwestii radni i inne organy kontrolne?

* * *

- Zdjęcia na plakaty wyborcze tylko aktualne, jak do dowodu czy paszportu - takiego wizerunku przyszłych reprezentantów narodu życzę sobie w wyścigu do parlamentu, a nie - jak przy okazji każdych wyborów - pań i panów odmłodzonych o 20 lat, wygiętych w dziwnych pozach, wystawiających w uśmiechu zęby niczym marne celebrytki na ściankach.

* * * 

- SKANDAL i żenada, co wyprawa ten rząd! Debatuje nad absurdalnymi sprawami "uzgadniania" płci, które dotyczą ułamka społeczeństwa, podczas gdy poważne problemy milionów Polaków nie są rozpatrywane. Projekt PiS o stawce godzinowej w wysokości 12 złotych został  skwitowany przez panią marszałek krótko - Sejm nie ma na to czasu! To absurd, ośmieszanie sejmu i państwa. Przywróćmy Polsce normalność!

* * *

- SŁUCHAM wiadomości telewizyjnych w południe, w których premier Kopacz zapowiada, że będzie wspierała milionami złotych czytelnictwo i powstanie nowych bibliotek. Tymczasem -biorąc pod uwagę tylko Szczecin - biblioteki się likwiduje, księgarnie zamyka. Czy pani premier wie o czym mówi, czy to tylko czcze obietnice?

* * *

- Wypowiedź Czytelniczki w opiniach o panu prezydencie Komorowskim i znikających przedmiotach z kancelarii sugeruje, że to on jest złodziejem! Jak można tak oczerniać najlepszego prezydenta od czasów transformacji, człowieka, który dążył do zgody i spokoju w kraju. Jemu należy się szacunek, a nie pomówienia! 

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy