czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Opinie czytelników > Opinie Czytelników (5.10.2015.)

Opinie Czytelników (5.10.2015.)

Data publikacji: 2015-10-05 12:10
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-05 18:08
Wywietleń: 459 26153

- Pięć potężnych działów życia publicznego nie płaci składek - usłyszałem w czwartkowy wieczór w telewizji. To między innymi policja, prokuratura, sądownictwo, a to tu emerytury są jedne z najwyższych. Nie ma chyba generała, a tych mamy w polskiej armii bez liku, który nie pobierałby mniej niż 10 tysięcy świadczenia z ZUS. Kto się na nich składa? Oczywiście my, z głodowymi emeryturami,  choć pracowaliśmy po 40-50 lat w przemyśle i na produkcji wypracowując majątek narodowy. Ja postąpiłbym radykalnie - ci, którzy nie płacą składek, nie mają prawa do świadczeń! Niech ze swoich wysokich pensji sami odkładają na starość, a nie żerują na naszej krwawicy. 
* * *
- SŁUCHAM pani Beaty Szydło i zastanawiam się, czy to niewiedza ekonomiczna, czy pospolity populizm, by nie powiedzieć oszustwo skłania ją do takich stwierdzeń, że płaca godzinowa powinna zostać odgórnie podwyższona do 12 zł?! Jestem przedsiębiorcą i przy takiej stawce godzinowej automatycznie składka na funduszu pracy rośnie mi o 21 proc. Podwyższając swoim pracownikom pensje, muszę... któregoś z nich zwolnić, bo inaczej moja mikro firma splajtuje. Przedsiębiorcy działający w branży usługowej natychmiast podwyższą ceny usług, bo inaczej nie będą mieli żadnego dochodu. Może by tak pani Szydło zajęła się raczej wielkimi korporacjami, które wyprowadzają miliardy zysku zagranicę, a nie manipulowała opinią publiczną, by tylko zyskać głosy 25 października? Choć z taką wiedzą, to marnie widzę jej rządy...
* * *
- Samorządy nie otrzymają 10 tys. euro na jednego uciekającego bezpośrednio z Syrii i 6 tys. euro na tego, który imigruje do Europy już z ośrodków w Turcji, Grecji czy Włoch - to pieniądze na sprawy administracyjne i transport przybyszów, dopóki nie zostanie im przyznany status uchodźcy, a nie na ich utrzymanie. Nie ma więc co liczyć na super kasę, a myślę, że głównie ona zawróciła w głowie naszym lokalnym politykom, którzy - o czym usłyszałem w radiu - chętni są przyjąć w Zachodniopomorskiem 15-20 tysięcy Arabów i Afrykańczyków. A co dalej? O przyszłości nikt już nie myśli, bo trwa kampania wyborcza i trzeba błysnąć nowym pomysłem, powiedzieć coś mądrego, pokazać swój humanitaryzm. Tak naprawdę jednak to co prezentują ci, którzy są przy władzy oraz ci, którzy mają na nią ochotę to niewiedza, populizm i robienie ze społeczeństwa stada baranów.
* * *
- W pełni zgadzam się z Czytelnikiem, który mówi w piątkowych opiniach, iż Towarzystwo Silesia tylko rozłoży przemysł wydobywczy. Z Silesią mieliśmy do czynienia w Szczecinie i wiemy dobrze, jak zarządzała majątkiem stoczni. Ja mogę wypowiedzieć się tylko niecenzuralnie, bo widziałem na własne oczy jak wyprzedawano stocznię: tony stali szły za cenę złomu, a tysiące drogich farb do malowania kadłubów sprzedawano po 10 zł za litr. Pytam jeszcze: kiedy w końcu - po 13 latach! - otrzymam zaległe wypłaty stoczniowe w wysokości 6 tysięcy złotych?

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

pimpek11
nie 10zl za litr tylko 10 zl za banke 20litrowa-pomylka moja lub osby piszacej.
2015-10-05 15:35:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy