sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Opinie czytelników > Opinie Czytelników (31.08.2015)

Opinie Czytelników (31.08.2015)

Data publikacji: 2015-08-31 12:35
Wywietleń: 497 16254

- Niech koalicje PO i PSL głowa nie boli, oto skąd prezydent Andrzej Duda weźmie fundusze, na swoje obietnice przedwyborcze, odnośnie zapomogi w wysokości 500 złotych, na każde dziecko z najbiedniejszych rodzin. Gdyby tylko obecny rząd zrezygnował z kilku przywilejów na jakie sobie pozwala od lat, takie jak kominy płacowe, nepotyzm i w pierwszej kolejności marnotrawienie publicznych pieniędzy, to kapitał się znajdzie. Obecna władza w mojej opinii jest najgorsza w całej powojennej historii Polski, mam nadzieję że przy nadchodzących wyborach, społeczeństwo wystawi im adekwatny rachunek za osiem lat, pociągania za sznurki.

                                                                              ***

- Jestem fanem sportu i nie jedno już w życiu widziałem. Niegdyś za mistrzów uznawani byli przodownicy pracy, tacy jak: murarze, hutnicy, stoczniowcy, którzy wyrabiając nierzadko dwieście procent normy, pracowali ponad ludzkie siły i budowali nasz ogólnonarodowy dobrobyt. Dzisiaj bożyszczami tłumów są ludzie rzucający kulą na łańcuchu. Żeby jeszcze z tego tytułu Polska miała jakieś wymierne korzyści, to pół biedy. Podczas gdy my będziemy musieli, jako społeczeństwo, jeszcze do tego dopłacać i fundować im różnego rodzaju granty finansowe i przywileje. Całe zamieszanie wokół tego tematu to zwyczajny surogat szczęścia bądź opium dla ludu.

                                                                              ***

- Jestem zdegustowany wypowiedziami Mieczysława Jurka, przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego - na temat zasady doboru zaproszeń, najwyższych przedstawicieli państwowych, przy obchodach 35 rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Decyzję, powinna podejmować osoba zaproszona, czy ma ochotę z takowego skorzystać. Brak obecności premier Ewy Kopacz i tłumaczenie że jest to ruch zapobiegawczy przed wygwizdaniem - to po prostu zwykłe chamstwo i w dodatku napuszczanie i ustawianie opinii publicznej na określone zachowania. Kolejny akt z cyklu - dziel i rządź.

                                                                              ***

- Czytam w piątkowym "Kurierze Szczecińskim" że członkowie Partii Razem zebrali ponad pięć tysięcy podpisów przeciwko budowie monumentu Lecha Kaczyńskiego i złożyli je w sekretariacie Urzędu Miasta. Gdzie byli Ci ludzie gdy w naszym mieście stawiany był na Placu Lotników - pomnik kondotiera Bartolomeo Colleoniego. Co ta postać ma wspólnego z historią miasta? Postać tragicznie zmarłego prezydenta, coś dla lokalnej społeczności znaczyła. Była namacalnym przykładem walki o godność i honor - towarów niestety deficytowych dzisiejszej polityce. Działał zawsze w słusznej sprawie, zgodnie z polską rację stanu i za to przyszło mu zapłacić najwyższą, możliwą cenę.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy