niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Opinie czytelników > Opinie Czytelników (30.09.2015)

Opinie Czytelników (30.09.2015)

Data publikacji: 2015-09-30 13:04
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-30 18:15
Wywietleń: 417 24959

- Chciałabym, by w temacie uchodźców Polacy zachowali rozsądek i przyzwoitość, i przestali się jeszcze bardziej dzielić i wzajemnie oskarżać: z jednej strony o lewactwo, z drugiej o ksenofobię, a nawet faszyzm. To nie my jesteśmy winni, że płynie do Europy potężna fala imigrantów - ktoś tym ludziom wpoił, że na Starym Kontynencie jest raj. Dziś na własne oczy się przekonują, że to nieprawda, stąd frustracja, która rodzi w nich potężną agresję.

* * *

- MAŁO kto zna tak naprawdę kulturę, obyczaje, styl życia ludzi, którzy emigrują do Europy z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej - ten obraz albo jest zakłamywany przez media pokazujące nam wyłącznie przerażone oczy syryjskich dzieci, albo czerpiemy go z własnych obserwacji po tygodniowych wczasach w Egipcie czy Tunezji. Prawdziwe życie Arabów wygląda zupełnie inaczej niż to znad hotelowego basenu w arabskich kurortach. To ludzie specyficzni, nienawykli do porządku w miejscach publicznych, hałaśliwi, kłamliwi, leniwi. Mamy się więc czego obawiać i niech nikt w swoich grach politycznych nie żongluje naszym strachem.

* * * 
- Prezydent Andrzej Duda bardzo emocjonalnie mówił w ONZ o przestrzeganiu prawa międzynarodowego i krajowego. Wielokrotnie powtarzał, że najważniejsza jest prawda. W kontekście jego słów chciałbym, by w końcu na poważnie zajął się Polską, a szczególnie nierozliczonymi aferami, począwszy od słynnego, choć już pewnie zapomnianego Telegrafu. Chciałbym również, by nie pominął okresu IV PR i przeanalizował dochodzenia prokuratorskie na zlecenie wówczas prominentnych polityków PiS, niesłuszne aresztowania, podsłuchy.  Miałbym jeszcze jedno życzenie do kancelarii prezydenta, by powołała grono ludzi, którzy dokonaliby rzeczowej oceny, jak kolejne ekipy rządzące zrealizowały 21 postulatów solidarnościowych.

* * *

- Wszyscy zachwycają się dziś zachowaniem Andrzeja Dudy na forum ONZ, że nie podjął toastu za prezydenta Putina, a ja twierdzę, że zachował się jak prowincjusz nieznający etykiety. Toast był bowiem zainicjowany przez Baracka Obamę i to jemu nasz prezydent uczyni afront. Ostentacyjne hucpy nie przystoją dyplomacie.

* * *

- Jestem zbulwersowany dzisiejszymi elitami, które dopuszczają się pospolitych przestępstw. Mam tu na myśli kradzież z pałacu prezydenckiego obrazu "Gęsiarka", wystawionego na aukcji za kwotę nierówną jego wartości. Brakowało im pieniędzy? 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

dareczek
dziady chcialy sprzedac obraz gesiarka z palacu prezydenckieko??? WSTYD NASZE ELITY ZESZLY DNA TO MA BYC INTELIGECJA??? TERAZ WIEM ZE POLSKA INTELIGECJE I LUDZI HONORU WYMORDOWALI NIEMCY SOWIECI I POLSKIE PACHOLKI Z 1944-1989 W S T Y D - DZIADY
2015-09-30 16:07:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy