poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Opinie czytelników > Opinie Czytelników (28.09.2015.)

Opinie Czytelników (28.09.2015.)

Data publikacji: 2015-09-28 12:34
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-28 19:52
Wywietleń: 406 24405

- Zauważyłem, że ogólnopolskie media używają już tylko sformułowania Andrzej Duda, a nie prezydent Andrzej Duda. Jak to wygląda? Jaki to szacunek dla głowy państwa? Dla mnie to wyłącznie ciąg dalszy agresji wobec niego, bo tak zarządziła jeszcze rządząca Platforma Obywatelska. Po ostatnich wydarzeniach w Brukseli myślę również, że PO pod wodzą Ewy Kopacz woli przegrać wybory, niż narazić się trzęsącej Europą Angeli Merkel...

* * *

- Polski parlament od lat najczęściej zajmuje się in vitro, aborcją, sześciolatkami, a teraz Syryjczykami, którzy uciekają do Niemiec. Część z nich naszym zachodnim sąsiadom będzie pomagać budować gospodarkę. U nas gospodarka to temat wciąż marginalny... 

* * *

- Po co na nowo odgrzewać sprawę śmierci Barbary Blidy, co czyni się dziś w Sejmie? Ja pamiętam, iż była ona ministrem budownictwa i to ona przygotowała ustawę o eksmisjach na bruk, zaś jej rola w aferze węglowej też nigdy do końca nie była wyjaśniona. Kobieta popełniła samobójstwo z niejasnych powodów i odgrzewanie tej sprawy w kampanii przedwyborczej jest nieetyczne, niegodziwe, wręcz parszywe. W Polsce tysiące ludzi popełnia samobójstwa z przyczyn ekonomicznych, które są efektem złego działania rządu, niesprawiedliwości społecznej, biedy, upokorzenia, beznadziei. O nich się nie mówi i najważniejsze: nikt z rządzących polityków nie robi nic, by sytuacja Polaków się zmieniła na lepsze, by nie musieli uciekać za chlebem na emigrację, by nie musieli zakładać sobie stryczka na szyję. 

* * *

- Jestem za postawieniem przed Trybunał Stanu Zbigniewa Ziobry dlatego, że w tym momencie otworzyłaby się furtka do osądzenia przez owe gremium najgorszego cynika we współczesnej Polsce, Jarosława Kaczyńskiego.

* * *

- Znów gorąco się zrobiło wokół Zbigniewa Ziobry, a ja czekam, aż przed Trybunał Stanu postawi się Waldemara Pawlaka, bo to on jest winien działania na szkodę państwa za podpisanie z Rosją umowy gazowej, dzięki której płacimy za to paliwo najdrożej w Europie. Pytam ponadto, dlaczego nie osądzono Leszka Millera, winnego zerwania umów na kontrakt gazowy z Norwegią? 

* * *

- GDY czytam publikacje w Kurierze o wprowadzeniu szkoleń dla pracowników stołówek szkolnych, to już wiem, po co zrobiono ten przewrót pt. „zdrowe jedzenie". To one są clou programu! Ktoś zarobi na nich potężne pieniądze, bo do „przeszkolenia" w całym kraju będą tysiące ludzi. Ludzi, których, moim zdaniem, uczyć gotować nie trzeba, bo nie są przypadkowi - z reguły w szkolnych jadłodajniach zatrudnia się przecież absolwentów szkół gastronomicznych oraz technologów żywienia. W Polsce tak już jest, że na wszystkim ktoś - czytaj: kolesie - musi zarobić. Tak było w wypadku ekranów dźwiękoszczelnych, budowanych nawet w szczerym polu, nadmiernie stawianych znaków drogowych i w wielu innych dziedzinach. 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

dareczek66
to prawda Pawlak podpisal umowe w 8 dni po katastrofie smolenskiej.Wczesniej bal sie bo sp.LECH KACZYNSKI za tak nie kozystna umowe obiecal mu i w tym czasie premierowi TUSKOWI TRYBUNAL STANU!!! za dzialanie wbrew interesom POLSKI!!! A pan MILLER razem z PREZYDENTEM POLSKI PANEM KWASNIEWSKIM ZRYWAJAC KONTRAKT NORWESKI dzialali w interesja ROSJI I NIEMIEC!!!! GOLD STREM nie powstal by bo nie mial by sensu i rurociagi na morzu nie moga sie KRZYZOWAC!!! I ci 3-ej panowie powini narodowi powiedziec w czyim INTERESIE DZIALALI . PROPONUJE PANU MEC.KALISZOWI TA SPRAWE!!!BEDE PANA W TYM SPIERAL PANIE KALISZ!!!!!!
2015-09-28 17:32:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy