czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Opinie czytelników > Opinie Czytelników (25.09.2015)

Opinie Czytelników (25.09.2015)

Data publikacji: 2015-09-25 12:38
Wywietleń: 396 23751

- Uchodźca otrzyma 1385 złotych plus 75 złotych kieszonkowego, tymczasem ja - po 38 latach pracy, w tym wiele lat na dyrektorskiej posadzie, z dwoma fakultetami - dostaję z ZUS 1210 złotych emerytury! Takich jak ja jest wiele milionów seniorów, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Widać dokładnie, jak traktuje nas państwo, którego majątek pomnażaliśmy ciężką pracą. Zresztą źle traktuje nie tylko starszych, o młodych także nie dba, a gdy potrzeba zwiększenia wydatków na różne dziedziny życia, np. oświatę, czy ochronę zdrowia, odpowiedź jest jedna: nie ma pieniędzy. Na uciekinierów się znajdą? Jeśli rząd myśli, że zechcą oni u nas pracować, bardzo się myli. Podróżowałem kiedyś po krajach Bliskiego Wschodu - to nie są ludzie pracowici, oni mają inklinacje wyłącznie do gadania i handlu. Migracja Arabów, przy takim stanowisku UE, będzie, niestety, nie do zatrzymania. Decyzja o przymusowym wcielaniu ich do różnych krajów, w tym Polski, także jest niedorzecznością. To początek końca naszej europejskiej cywilizacji!

* * *

- Szlachetną Czytelniczkę, chcącą ugościć uchodźców chciałbym zapytać, czy jest w stanie dać pracę, dzięki której będzie im się żyło nie gorzej niż na zachodnim zasiłku dla próżniaków? Rozumiem, że sama ewentualnie sfinansuje koszty leczenia, edukacji i wszelkie inne potrzeby imigrantów. Takie osoby miałyby u mnie szacunek. Jeżeli natomiast wspomnianymi obowiązkami chciałby obciążyć nasz wspólny i niewydolny budżet państwa, to zwracam uwagę, że najgłośniej zapraszają uciekinierów państwa, które wpierw wobec swoich obywateli należycie wywiązują się z powinności socjalnych. Szlachetność wystawiana jest na ciężką próbę przy kasie, o czym boleśnie przekonują się gościnne dziś kraje.

* * *

- Jeżeli mamy przyjąć 7 tys. Arabów, to muszą oni zadeklarować, że będą oni szanowali naszą kulturę, obyczaje oraz religię. Ponadto, że będą pomagali w zwalczaniu ISIS, które poniekąd zmusiło ich do ucieczki, bo jeżeli będą nas nienawidzić i terroryzować, to nie powinniśmy udzielać im gościny. W swoim kraju musimy bowiem czuć się bezpiecznie.

* * *

- Rząd PO-PSL kompromituje się na każdym kroku, nawet Najwyższa Izba Kontroli wymaga pilnej naprawy, bo stała się  najwyższą izbą kumoterstwa. Dziwne, że po tych wszystkich aferach rządząca PO ma jeszcze 30 proc. poparcia w sondażach. Co gorszego ma jeszcze uczynić koalicja, by społeczeństwo zaczęło samodzielnie myśleć?

* * *

- Zauważyłem, że ogólnopolskie media używają już tylko sformułowania Andrzej Duda, a nie prezydent Andrzej Duda. Jak to wygląda? Jaki to szacunek dla głowy państwa? Dla mnie to wyłącznie ciąg dalszy agresji wobec niego, bo tak zarządziła jeszcze rządząca Platforma Obywatelska. Po ostatnich wydarzeniach w Brukseli myślę również, że PO pod wodzą Ewy Kopacz woli przegrać wybory, niż narazić się trzęsącej Europą Angeli Merkel... 

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy