niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Opinie czytelników > Opinie Czytelników (16.09.2015)

Opinie Czytelników (16.09.2015)

Data publikacji: 2015-09-16 11:42
Wywietleń: 366 20865

 - PREZYDENT Duda mówi na Wyspach, że dziś nie powiedziałby do Polaków tu zamieszkałych - wracajcie. Ja też byłem trzy tygodnie w Wielkiej Brytanii u córki i myślę podobnie, bo życie tu jest zupełnie inne niż w naszym kraju. Tyle tylko, że w ustach prezydenta takie słowa brzmią co najmniej dziwnie - to on jest dziś także odpowiedzialny za stan Rzeczpospolitej. Po drugie: brytyjska telewizja jasno mówi i pokazuje, skąd biorą się tłumy uciekinierów i dlaczego nie mogą żyć we własnych krajach. Brytyjczycy widzą wojnę, zniszczenia, los ludzi, których syryjskie wojsko używa jako żywych tarcz. W Polsce takich obrazów się nie emituje. Ta przerażająca sytuacja na Bliskim Wschodzie jest efektem działań Amerykanów i dziś trzeba im o tym przypomnieć i spowodować, by wspomogli Europę. Uciekinierami zaś trzeba się zająć - mamy okazję sprawdzić się jako chrześcijański naród. Powinni o tym przypominać hierarchowie kościelni, politycy oraz prezydent Andrzej Duda, który jak na razie jest tylko zaangażowany w kampanię PiS.

* * *

- OD zaprzysiężenia prezydenta Dudy minęło prawie 1,5 miesiąca, ale jego aktywność skupiona jest na składaniu kwiatów, odwiedzaniu parafii, wizytach zagranicznych i narzekaniu na obczyźnie, jak źle jest w Polsce. Kiedy zajmie się sprawami kraju i sprawi, że milionom Polaków będzie żyło się dobrze, tak zresztą jak to obiecał w kampanii wyborczej?

(wiele podobnych głosów)

* * *

- NIEMCY tylko na greckim kryzysie zarobili 100 miliardów euro, więc nie przyklaskujmy ich polityce, bo tu nie ma przyjaźni i nie polega ona na poklepywaniu się po plecach - potrzebne są twarde negocjacje, np. w sprawie narzucanej nam liczby uchodźców.

* * *

- UCHODŹCOM z krajów objętych wojną należy pomóc, ale jak widzę rzesze młodych mężczyzn zdążających do Europy, to jestem poważnie zaniepokojony. Oby nie był to tak zwany miękki dżihad, przejawiający się przede wszystkim w emigracji i demografii. Duża dzietność Arabów spowodować może, że niektóre narody europejskie w swoich państwach staną się mniejszością. Co będzie dalej, każdy może sobie wyobrazić.

* * *

- MINISTER Siemoniak wzywa Macierewicza do debaty o obronności kraju, a we mnie wzrasta poziom irytacji. Po pierwsze: polska armia to dziś słaba formacja, która nie byłaby w stanie odeprzeć ataku Białorusi, a co dopiero Rosji. Finlandia, której nikt nie zagraża, jest w stanie w trzy dni zmobilizować i wystawić 400 tysięcy żołnierzy, podobnie jak Szwecja czy Norwegia. Obowiązek szkolenia wojskowego ma Szwajcaria, tylko nie Polska - kraj mający ze wschodu potężną i posiadającą mocarstwowe zapędy Rosję a z zachodu Niemcy, których polityka jest pokrętna i cyniczna. Rosomaki to nie broń ofensywna, a 120 czołgów z niemieckiego demobilu w żaden sposób nie wypływa na naszą obronność. Nie mamy jakiejkolwiek ochrony przeciwlotniczej, a budowany przez 14 lat ”Ślązak”, szumnie oddany marynarce wojennej na początku lipca, nie jest nawet zaczątkiem poważnej floty wojennej. Po drugie: wystarczy spojrzeć w życiorys Tomasza Siemoniaka, by poważnie zastanowić się nad jego umiejętnościami w kwestii zabezpieczenia nam bezpieczeństwa.  

 Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy