sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Opinie czytelników > Opinie Czytelników (12.10.2015)

Opinie Czytelników (12.10.2015)

Data publikacji: 2015-10-12 13:39
Wywietleń: 421 27845

- TRYBUNAŁ konstytucyjny orzekł, że klauzula sumienia lekarza jest ważna na tyle, by mógł on odebrać pacjentce prawo do przewidzianej ustawą aborcji - nie musi on także informować kobiety o placówce, w której zabieg zostanie wykonany. Absurd! Jak można światopoglądowe rozterki traktować wyżej niż obowiązujące prawo! Po drugie: skoro sumienie góruje nad przepisami, to może powinien on określić swój światopogląd na początku studiów a uczelnia zadbać o to, by nie wykonywał zawodu w określonych specjalizacjach wymagających trudnych decyzji. W końcu to państwo, czyli my wszyscy, łożymy na wykształcenie medyka, w zamian powinniśmy więc dostawać pełne, przewidziane prawem świadczenia. Dla mnie taka odmowa jest równoznaczna z niewykonaniem obowiązków, na co także są stosowne zapisy w Kodeksie pracy.

* * *

- NIE rozumiem konstrukcji naszego prawa wyborczego, które zezwala na decydowanie o sprawach kraju Polakom od lat zamieszkałym za granicami Polski. Przecież np. Polonia Chicagowska, bardzo prawicowa i zapatrzona w PiS, nigdy nie tu nie powróci, im nie zależy na losach ojczyzny.

* * *

- PANI premier Kopacz - podobnie jak Donald Tusk i cała Platforma Obywatelska -zionie nienawiścią do PiS i zamiast skupiać się na problemach dla kraju najważniejszych, czyli odbudowie przemysłu, zmniejszeniu bezrobocia i lepszym standardzie życia Polaków, atakuje prezesa Kaczyńskiego, Beatę Szydło i całe ugrupowanie. Pośrednio także sympatyków tej partii. Niech pani premier przeprosi najpierw na wszystkie afery z udziałem ludzi PO i przestanie nas straszyć Kaczyńskim i jego ludźmi. My się ich nie boimy, bo sumienia mamy czyste. PO chce być jedyną słuszną partią, ale oni nie myślą o Polsce, tylko o własnych kieszeniach.

* * *

- ŻYJEMY w państwie, w którym oprawców takich jak Stanisław Kociołek grzebie się z honorami, zaś ludzi, którzy walczyli z PRL-owskim systemem skazuje na życie w biedzie - oto plon transformacji. To się w głowie nie mieści!

* * *

- Gender, zmiana płci, in vitro, aborcja - oto wiodące tematy w kampaniach, czyli co wybory ta sama miałkość, populizm i bylejakość. Zagłosuję na takiego kandydata, który zaproponuje budowę zakładu pracy, a nie tylko będzie mamił ideami. W Szczecinie, w czasie przedwyborczym, ucichła sprawa pomnika Lecha Kaczyńskiego, zapomniano o muzeum "Przełomy". W tym ostatnim przypadku może jeszcze jest czas, by zamieniono ten bunkier na inwestycje rzeczywiście potrzebną mieszkańcom - liczę, że któryś z kandydatów będzie miał taki projekt, wówczas ma mój głos.

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy