sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Wakacje mogą być ważniejsze od szkoły

Wakacje mogą być ważniejsze od szkoły

Data publikacji: 2016-11-23 17:35

Te dane są przygnębiające: aż 2,5 miliona Polaków jest dziś zagrożonych skrajnym ubóstwem. Rozwarstwienie w naszym kraju jest duże, a dysproporcje w jakości życia widoczne gołym okiem. Blisko 16 miliona Polaków żyje od pierwszego do pierwszego, ledwo łącząc koniec z końcem. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, ponad 41 proc. gospodarstw domowych nie stać na pokrycie nieoczekiwanego wydatku w wysokości... 1150 złotych. Z kolei około 39 proc. gospodarstw domowych nie ma pieniędzy na przynajmniej na jeden tydzień wakacji w roku.

W sytuacji, kiedy nawet godność ludzka jest zagrożona, należy dążyć do wyrównywania różnic ekonomicznych. Czy w naszych warunkach gospodarczych program 500+ nie powinien być ograniczony do rodzin o niskich i średnich dochodach? Czy w zamian tego nie byłoby lepiej objąć tym wsparciem jedynaków z niezbyt majętnych rodzin? Wydaje się, że tak. Co więcej, podatki dla osób, które prowadzą drobną działalność gospodarczą, powinny być minimalne, a forma rozliczania z urzędem skarbowym możliwie najprostsza i czytelna (choć to ostatnie powinno dotyczyć wszystkich przedsiębiorców). Podobnie kwota wolna od podatku dla osób najmniej zarabiających powinna być szybko podniesiona. Czy to nie są pilniejsze problemy od reformy edukacji?

 

Komentarze

Genowefa
Ale na Kosciol i Radio Maryja powinno isc najwiecej podatkow. Oni nas ochroniom przed tzw Europom i zalewem Islamistow. Jaroslaw Kaczynski to wielki czlowiek.
2016-12-04 00:49:22
Aleksandra
A czemu tylko dla najmniej zarabiających ? Tylko oni płacą podatki ? I czemu ma służyć 500 + dla wszystkich ? Rozdawnictwu z podatków tych , którym nie podniesiono kwoty wolnej od podatku. Uważam, że ewentualna pomoc w postaci 500 + powinna być skierowana tylko do tych osób , którzy pracują , a nie tzw. zasiłkowiczów i wiecznych bezrobotnych , a dla pozostałych ulga w postaci odpisu ulgi na dziecko od podatku - ale na każde dziecko , a nie tylko dla wielodzietnych. Tak naprawdę to tylko dzieci osób pracujących bedą pracowały na nasze podatki , bo nauczone zostana , że żyje się z pracy zarobkowej, z prowadzonej działalności , a nie z zasiłków.
2016-12-03 14:12:14
+++++
Mądrze gada kobieta. niskie podatki i prosta forma rozliczania prowadzi do zamożności, bo zostawia więcej czasu na pracę, a nie tak jak obecnie na zastanawianie się nad ustawami, czasem i co będzie jak się dzień omsknie lub sprzedaż zmniejszy. Do tego minister wszystko każe za siebie zrobić, myślę że powinien firmą płacić, ale on mówi tylko o sprawiedliwości, a wiadomo, że sprawiedliwość i równość największa jest w śmierci
2016-11-25 17:36:45
Quistorp
W. Sz. Pani Redaktor przechodzi dziecięcą chorobę lewicowości. To dobry znak. Same roszczeniowe klimaty.No iten najwazniejszy ktoś rozdzielający "sprawiedliwie". Żadnego ogólnego spojrzenia. Patrzenie przez lupę na księżyc a lunetą na czołg. K. Marks zrobił sobie przynajmniej atrapę szablon społeczeństwa. Podzielił go na trzy. Chłopy, robotniki, i ta reszta nooo intelygencia. I wszystko się zgadzało. Ci co maja dużo pieniędzy to kapitaliści, a ci co mało, to... ta reszta. Rosjanie dopracowali teorię i uzupełnili.Stworzyli kułaków, podkułaków , spekulantów, i szkodników. I wszystko się zgadzało. Tylko,że po 100 latach tego państwa i tej logiki pojmowania zjawisk gospodarczych już nie ma. Rok 1980 to rok w historii Najjaśniejszej, gdzie upomniano się o "KOSZYK" socjalny. Ludzie mogą zarabiać grosze, lub tysiące. Rzecz umowna w jakiej skali, i w jakiej walucie. Ale Pracodawcy z pracobiorcami sami się dogadują za pomocą AUTENTYCZNYCH ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH. Wszystkie ok. 300 -- 400 organizacji z zakładów pacy wyautować ,za bramę. Wtedy W.. Sz. Pani Redaktor, będzie mogła zbierać informację o rzeczywistości. Ten tramwaj życiowy W. Sz. Pani Redaktor jeszcze nie dojechał na odpowiedni przystanek. Czytać historię Żiuka. To taki Pan z wąsami Który urodził się na Białorusi. Qupa mięci
2016-11-24 23:49:44
Dryja
Zgoda, zgoda, ale to było wiadomo dużo wcześniej więc obecny tekst jest nieco koniunkturalny. Ale, lepiej późno niż wcale.
2016-11-23 23:32:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy