piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Skutki awarii

Skutki awarii

Data publikacji: 2016-01-13 22:55

Gazety jednak potrafią opisać rzeczywistość taką, jaka ona jest. Przykład sprzed kilku dni. Jechałem autobusem pośpiesznym na prawobrzeże i czytałem felieton mojej koleżanki, która ze swadą potraktowała temat ostatniej awarii Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju i generalnie pewnych wad infrastrukturalnych. Można się śmiać, ale skutki tej usterki, ja oraz liczni współpasażerowie w ciągu kolejnych minut mieliśmy odczuć kilkakrotnie.

Stacja pierwsza: plac Rodła. Następna stacja: Brama Portowa. Wiadomo, na tych przystankach w godzinach szczytu wsiada najwięcej ludzi. Na Wyszyńskiego to już jest walka o miejsce w autobusie, zwłaszcza teraz, kiedy tramwaje na prawobrzeże nie jeżdżą. Podróż w przeludnionym autobusie, nie mówiąc już o lekturze gazety, do komfortowych nie należy. Jedno gwałtowne hamowanie i kilka osób, które akurat nie miały się czego chwycić, leży. To się stało naprawdę!

I to niejedyne przykre wydarzenie. Tego dnia było dość zimno, ale w pojeździe wręcz przeciwnie: skwar, gorąc, duchota. W pobliżu Basenu Górniczego ktoś poprosił o wyłączenie ogrzewania, bo przy tym tłoku i braku powietrza, faktycznie mogło zrobić się słabo. Ludzie nieśmiało zabawili się w głuchy telefon, a kierowca - kiedy informacja już do niego dotarła - uprzejmie posłuchał, a nawet przez chwilę na przystanku zostawił otwarte drzwi wehikułu. Jakoś szczęśliwie i w jednym kawałku dojechaliśmy do tej naszej małej ojczyzny, prawobrzeża. 

Jak państwo widzą, poruszanie się zimą po mieście nie należy do najbezpieczniejszych. Pękają tory, zamarzają chodniki, autobusy nie dość, że przepełnione, to jeszcze spóźnione. Szczęście w nieszczęściu, że przed roztopami nikt nie wpadł na pomysł odśnieżenia i tak już bezczelnie faworyzowanych ścieżek rowerowych! Jak by to wyglądało? Oj wtedy to by się działo na forach... ©℗

Szymon WASILEWSKI

Komentarze

Adam
Po pierwsze można zwrócić uwagę kierowcy, że nie wiezie ziemniaków lecz ludzi, a po drugie zima nie jest okresem uprawiania bicyklingu. Pomysł odśnieżania ścieżek rowerowych jest po prostu nie na miejscu, nawet użyty z przekąsem!
2016-01-14 11:23:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”