piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Pocztówka z filharmonią?

Pocztówka z filharmonią?

Data publikacji: 2016-01-28 10:25

Miła pani, sprzedająca w kiosku na moim ulubionym ryneczku osiedlowym poskarżyła mi się ostatnio na brak pocztówek ze szczecińską... filharmonią. Klienci takich się domagają, a ona bezradnie rozkłada ręce. Nowa filharmonia jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych obecnie budowli w mieście, a jej bryła budzi u wielu ludzi, w tym także fachowców od architektury, wręcz zachwyt. Klienci, którzy utożsamiają się z miastem i jego najbardziej rozpoznawalnymi obiektami, są dumni z filharmonii i chcą się nią po prostu pochwalić, wysyłając rodzinie czy znajomym chociażby pocztówki. Niestety, takowych w sprzedaży nie ma. Pani sprzedawczyni, z którą zawsze zamienimy przy okazji drobnych zakupów parę zdań, poprosiła mnie, bym o tym braku pocztówek napisał. Nigdy wcześniej o nic podobnego mnie nie prosiła, chociaż znamy się od kilku dobrych lat. Dlatego uznałem, że i ona osobiście z filharmonii jest dumna, nie tylko jej klienci.

Przy okazji rozmowy o pocztówkach dowiedziałem się, że jeszcze w grudniu klienci zaczęli się także dopytywać się o kalandarze, na których widnieje Szczecin. A jak Szczecin, to oczywiście, no bo jakże by inaczej, jego najbardziej znane miejsca i budowle. W tym pewnie również wspomniana wcześniej filharmonia.

Nie ukrywam, że krótka rozmowa z miłą panią z kiosku bardzo mnie podbudowała. Bo upominanie się o takie „drobiazgi” jak pocztówka czy kalendarz świadczy o czymś znacznie ważniejszym...

Komentarze

Jarun
Mówimy jednak o badziewiu nazwanym filharmonią!Zburzyć "blaszaka" i ukarać winnych budowli tego gniota!!!
2016-01-30 19:31:28
retti
A kiedy będą pocztówki z szybkim tramwajem??
2016-01-30 17:36:16
Jarun
Nie pomoże ci klakierku - zmiana nicku. Blaszany gniot i tak nie zachwyci. Król jest nagi, a filharmonia to zmarnowane pieniądze na pokraczna budowlę /ze staropolskiego/ zwane badziewie.
2016-01-30 16:52:12
Ciecin_2050
Filharmonia Wielkopowierzchniowa w Szczecinie jest wizytówką naszego miasta.
2016-01-30 16:11:30
Jarun
"Wtopiono" 120 mln. zł w architektoniczny bubel, gniot który szpeci krajobraz jak wiatraki. Na ratowanie stoczni zabrakło 90 mln. - a na snobistyczne widzimisię urzędasów - filharmonię znalazły się b.duże pieniądze. Ten blaszany gniot, podobnie jak Przełomy to niewypały, które będą przynosiły milionowe straty. Ale co tam, z Urzędu Miasta nikt nie płci i nikt nie odpowiada za niegospodarność, rozrzutność i marnotrawstwo.
2016-01-30 12:15:07
Czytelnik Łukasz
Czy się to Jarunowi (i jemu podobnym) podoba czy nie, filharmonia JEST już rozpoznawalnym budynkiem. I to na całym świecie. Przyciąga turystów i ICH PIENIĄDZE. Radzę więc zachować swoje opinie dla siebie.
2016-01-30 10:20:37
JaKto
A doskonale rozumiem pana REDAKTORA-tylko gupi to piękno filhi kupi. Redaktor będzie cierpliwy bo do 2050 na pewno się przyzwyczai. Na szczęście w drodze do i w samym wnętrzu tego pięknego garażowca może Redaktor mieć OCZY SZEROKO ZAMKNIĘTE, i tylko słuchać, słuchać, słuchać-nie patrzeć, nie....
2016-01-30 00:28:04
Jarun
Marek Osajda napisał:" na moim ulubionym ryneczku osiedlowym- klienci domagają pocztówek ze szczecińską filharmonią, a ona (pani z kiosku) bezradnie rozkłada ręce". Horror i dramat na całym osiedlu. Panie Marku są to bzdury na zamówienie wyssane z palca. Nie wstyd ?
2016-01-29 12:06:11
terezza
Niestety widok filharmonii przyprawia wiele osób o mdłości, a nie o zachwyt. Ani ona ładna,ani funkcjonalna /czy ktoś wysoki,nie mówiąc już o bardzo wysokim dał radę wysiedzieć, bez szwanku przez cały koncert/. Wiele magazynów z blachy trapezowej lepiej wygląda niż to "arcydzieło" Nawet moja pięcioletnia wnuczka, oglądając panoramę miasta z okien kawiarni po zachwyceniu się widokiem cerkwi, zapytała - "babciu, a co to jest takie białe, brzydkie?"- wskazując na to coś, co trudno nazwać BUDYNKIEM filharmonii. Wydaje mi się, że zachwycają się nią osoby, które nie mają własnego zdania i tylko powielają zdania dziennikarzy. Widokówek z tą szkaradą nie ma, bo ci co je tworzą mają poczucie piękna i nie chcą psuć sobie opinii.
2016-01-28 23:35:37
Honorat
Przed wojną na tych terenach każde miasto niemieckie a nawet wioski wydawały własne pocztówki chcąc się pochwalić tym, co mają najładniejszego. Szczecin pretendował do Europejskiej Stolicy Kultury 2016 ale to pani z kiosku zauważa, to co powinien zrobić Zarząd Miasta. No, ale jak się występuje ze Związku Miast Polskich... Może dlatego, że skrót organizacji - ZMP - może źle się kojarzyć - ale chyba tylko dla tych starszych. Filharmonia Szczecińska powinna być na widokówkach gdyż obecnie jest symbolem Szczecina, czy się jego niektórym mieszkańcom podoba czy nie. Niektórzy nawet kwestionują potrzebę jej istnienia. Dzisiaj o 21.00 w TVP Szczecin nadano reportaż Moniki Szwai z 1993 r. o Janie Szyrockim. Tytuł reportażu: "Życie bez muzyki to jakaś niedorzeczność".
2016-01-28 22:21:52
kases
Mylisz sie jaruniu i to bardzo...
2016-01-28 22:10:02
Jarun
Dziwne, że dziennikarze cyklicznie "przypominają: " filharmonia jest piękna:...a jej bryła budzi u wielu ludzi...wręcz zachwyt"...chyba taki sam jak Tadź Mahal albo Kaplica Sykstyńska. Szczecińska Filharmonia to gniot architektoniczny za 120 milionów - miastu nie potrzebny. Oczywiście ten blaszak nie pasuje do otoczenia ale architekt miasta tego nie zauważył. Chcecie przekonać, że łajno pachnie ? Jakoś nikt nie pieje z zachwytu oprócz dziennikarzy i osób zainteresowanych pianiem...bo wzięli za taką chałę - grubą forsę.
2016-01-28 13:27:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”