środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Po proteście

Po proteście

Data publikacji: 2016-10-10 20:11

"Czarny protest" był sukcesem jego organizatorek. Dopisała frekwencja, w inicjatywę zaangażowały się osoby, które wcześniej nie brały udziału w manifestacjach. Nic dziwnego, że entuzjaści tego, "żeby było jak wcześniej", wpadli w euforię i ogłosili, że oto budzi się społeczeństwo obywatelskie, które zaraz zmiecie władzę.

Cóż, dwa przypomnienia. Po pierwsze - świadome obywatelki i świadomi obywatele nie pojawili się wczoraj, oni zawsze tu byli. Nie pierwszy raz Polki i Polacy zamanifestowali swoje poglądy. "Czarny protest" na pl. Solidarności zgromadził tłumy, ale w szczecińskim Marszu Życia bierze udział o wiele więcej osób. Niezłą frekwencję mają marsze niepodległości. Kult Żołnierzy Wyklętych jest z kolei jednym z najbardziej spektakularnych ruchów oddolnych w ostatnich latach. Świadomych obywateli nam nie brakuje - po prostu mają rozmaite pomysły na to, jak powinno wyglądać dobro wspólnoty.

I nie, wkurzone kobiety nie obalą rządu. Warszawski Marsz Niepodległości - który był przecież wymierzony przeciwko poprzedniej ekipie - już od 2010 roku gromadził tłumy. I co? I nic. Władzy w Polsce nie odbiera się na ulicach. PO nie przegrała z kibicami czy narodowcami, przegrała sama ze sobą. Co oczywiście może przydarzyć się także obecnej ekipie - ale to inny temat... 

Komentarze

Jarun
P. Alan stoi po dwóch stronach barykady. Artykuł to zwykła paplanina, bzdety pisane na kolanie takie "pod drzwiami". Wysil się nierobie i napisz coś sensownego.
2016-10-12 23:04:13
R.
A które to są te "organizatorki"? Proszę napisać śmiało. Niech spłynie na czytelników prawicowe oświecenie. A może "organizatorki" to te tysiące kobiet, które zamierza przesłuchać szeryf Ziobro? Swoją drogą to już kolejny pan na tych łamach, który miał potrzebę skomentowania (z przekąsem) tzw. "czarnego protestu". Może od razu zorganizujcie w męskim redakcyjnym gronie debatę o aborcji. Będzie to z pewnością bardzo pouczające.
2016-10-12 13:27:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy