poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Obcy zastąpi Polaka

Obcy zastąpi Polaka

Data publikacji: 2015-09-22 21:35

Po kilku latach zastoju, ruszyły inwestycje w parkach przemysłowych. Tak przynajmniej można by powiedzieć po przeanalizowaniu danych spływających z różnych miejsc województwa zachodniopomorskiego. Jest szansa, że zwrócą się w dłuższej perspektywie pieniądze zainwestowane w infrastrukturę. I... nadzieja, że pracodawcy tworząc nowe miejsca pracy, pogodzą własny interes z oczekiwaniami pracowników czy - mówiąc otwarcie - bezrobotnych. Tych, którzy z jakichś powodów nie mając pracy, jeszcze z Polski nie wyjechali.

Okazuje się bowiem, że o dobrze wykwalifikowanego pracownika nie jest wcale łatwo. Zwłaszcza jeśli proponuje się mu mało atrakcyjne wynagrodzenie. Może też dlatego w parkach przemysłowych czy specjalnych strefach ekonomicznych coraz więcej pracuje cudzoziemców. Wielu dobrze wykwalifikowanych pracowników wyjechało do Norwegii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Ich miejsca zajęli między innymi Ukraińcy. Ale nie tylko. W Goleniowskim Parku Przemysłowym na przykład pracują też Turcy, Grecy czy nawet Koreańczycy. Niebawem mogą do nich dołączyć także przybysze z Bliskiego Wschodu i Afryki. Taniej pracy ci u nas dostatek. Tylko czy przybysze z Afryki Północnej nie pójdą w ślady naszych rodaków, którzy wybrali nieco lepiej płatną pracę w wspomnianych wyżej krajach starej „lepszej Unii”? Na razie jednak – z lekko nadszarpniętą suwerennością – grzecznie czekamy na wyznaczenie tak zwanych kwot, cokolwiek w przypadku ludzi nie miałoby to znaczyć.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”