wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Nasze wiadomości

Nasze wiadomości

Data publikacji: 2017-01-04 21:18

Kraj obiegła straszna wieść: Ryszard Petru odleciał na jeden dzień do ciepłych krajów.

Wydało się – szydzi obóz rządzący – jak lider Nowoczesnej traktuje swą partię i jej zwolenników! A i życzliwi opozycji wzdychają ciężko: Wódz nie opuszcza swej armii w boju.

Szusowanie na nartach, któremu oddaje się właśnie prezydent w Dolomitach, jakoś mniej angażuje emocje. Podobnie jak nieobecność marszałka Kuchcińskiego – czy w kraju, brak informacji – przedłużająca się dziwnie.

Nic to. Trwa obrzucanie się epitetami, wymiana szyderstw i pojedynek na memy. Wesoły to kraj, gdzie państwowy kryzys jawi się w formie salonowca. Gry zwanej popularnie dupniakiem. Kto kogo klepnął, nie ma jasności, ale zabawa się rozkręca.

W Ełku tunezyjski kucharz dźgnął w sprzeczce agresywnego klienta, który – jak zeznają świadkowie – chciał wynieść napoje z baru Kebab nie płacąc.

Media podały, że aresztowano Tunezyjczyka i Algierczyka. Nie, że kucharza i szefa baru.

Obywatele Ełku oburzyli się gromadnie na ulicy i chcą rozprawy z „uchodźcami” mordującymi Polaków. Kiedy Polaków mordują inni Polacy – co zdarza się nawet często – nikt jakoś rozprawy z Polakami w Polsce się nie domaga.

Pijany kierowca zabił w Jeleniej Górze dwie dziewczynki. Gdy się okazało, że to obywatel Ukrainy, media ruszyły: „zabił Ukrainiec”. „Nasi” z promilami zabijający pieszych są tylko pijanym „mężczyznami za kółkiem” lub „kierowcami pod wpływem alkoholu”.

Cóż, na razie szukamy wroga zewnętrznego, w kraju – między sobą – okładając się jedynie obelgami. Do czasu?

Komentarze

Marynarz
Ostatnie wpisy "DZISNEJ" i "Tokarza" potwierdzają moje spostrzeżenia. Wszystko, co napisałem poprzednio w dalszym ciągu podtrzymuję. Do rynsztokowej dyskusji nie namówicie mnie, nie ten poziom. Bardzo mi przykro. Pozdrawiam i w przyszłości liczę na większą wyrozumiałość i bardziej tolerancyjne wypowiedzi.
2017-01-12 19:25:47
dzisna
Jaki marynarz, przecież to małolat piszący po różnymi nickami -"stary stoczniowiec". W "pośredniaku" byłeś? Rusz się wałkoniu, a nie tu klepać swoją "poezję" !
2017-01-12 15:38:24
Tokarz
Drogi Marynarzu! Pan , jako Polak , a więc pośmiewisko świata /zdaniem Pana / powinien zacząć proces uzdrawiania od siebie. Obrzucanie inwektywami innych, szczucie jednych na drugich , rozbijanie przez to nawet rodzin jest też bardzo " polskie". Swoje grzechy sobie przypomnieć, naprawić krzywdy będzie czymś na poziomie " świata".? Nie podał Szanowny Pan o jaką część naszej ukochanej matki Ziemi Szanownemu Panu chodzi, stąd cudzysłów.
2017-01-12 10:41:00
Marynarz
Panie Redaktorze, ma Pan całkowitą rację. No cóż, tacy my Polacy ksenofobi, megalomani, wszystko i wszystkich tylko krytykujemy. Nie dziwię się więc, że mamy takich polityków, takie rządy, taką gospodarkę. Na nic lepszego nie zasługujemy. Nie dziwmy się, że jesteśmy pośmiewiskiem dla świata. Głosy większości internautów o tym dobitnie świadczą. Zasyłam pozdrowienia i oczekuję na dalsze Pańskie bardzo celne spostrzeżenia.
2017-01-11 20:06:35
do Piotra Wójcickiego
Tylko czworo niekodziarzy na całą redakcję? Słabo.
2017-01-09 20:36:40
Piotr Wójcicki
Do niektórych przedmówców: jeżeli uważacie Państwo, że "KS" jest organem KOD-u, to polecam lekturę tekstów (nie tylko internetowych) red. Ławrynowicza, Jasiny, Lemańczyk, Sasinowskiego... Zmienią Państwo zdanie.
2017-01-09 13:58:23
Autor udaje czy naprawdę nie rozróżnia?
To prezydent okupuje salę plenarną w Sejmie czy opozycja? Kto tu protestuje? Autor nie wie, z czego i z kogo Polacy się śmieją? Z takim oderwaniem od realu nie powinno się pracować w mediach. Lepiej bajki pisać. I do rogera: przykre to, ale chyba masz rację.
2017-01-06 19:41:16
Jarun
Ach ta pedagogika wstydu...Polacy wstydźcie się. Cokolwiek robicie, źle robicie i dlatego najlepiej jak ktoś inny będzie wami rządził. Oczywiście najlepiej Niemcy. Co za naród ? Najpierw nie chciał komunizmu co nawet zauważył arcyłotr Stalin: Wprowadzenie komunizmu w Polsce byłoby podobne do nałożenia siodła na krowę. Teraz nie chcą poprawności politycznej i tej michnikowszczyzny. Niemiły dźwięk dla "europejczyków" i wykształciuchów: patriotyzm, Bóg, ojczyzna. Tych wartości żadna partia nie może zawłaszczyć i szermować nimi tylko na własny użytek, przy byle jakiej okazji.
2017-01-06 19:10:14
Quistorp
Do ....[pipi]... Niemieckie media _ nie Niemcy!!) też podawali , o fakcie molestowania niemieckich kobiet podczas sylwestra w zeszłym roku dopiero po tygodniu. Przez ten czas czekały na stosowny moment , kiedy można podać tę "prawdziwą" , lub tylko wyssaną z palca wiadomość w stosownym momencie, w fazie tak zwanej amplitudy pożądanych zachowań tłumu. Co do podania wiadomości o zabójstwie kierowcy [LKW mit polnischen kenzeichen (nie Polaka!!] Za "Süddeutsche Zeitung". Co do sprawcy, który uciekł z miejsca zbrodni... ganiali dwa kilometry domniemanego sprawcę, okazał się inny. Co do porzuconego "Ausweis"-u z nazwiskiem? i narodowością?? Oni tego mają na tony!!! Tego trzeba się było pozbyć , więc wykorzystali . Jeśli sytuacja miała inny przebieg? np. było ich trzech? Jeden puka w prawa szybkę , drugi otwiera lewe drzwi, a trzeci robi zamieszanie , dla odwrócenia uwagi przechodniów?. Wszyscy byli obywatelami np Szwecji! I co? Bo to "ciapaki"? Wszystko takie czarno białe? Bo tzw "prasa" podała? Dla maluczkich w dziedzinie socjotechniki, takie numery działają! Oj działają! . Pewien "patriota polski" w Krakowie, usłyszał mowę w języku niemieckim w tramwaju. Oczywiście pobił jednego z nich. Okazał się nim profesor germanistyki ,który opowiadał mu historie Krakowa. Dalej nie będę pisał.... W. Sz. Przedmówco. To jest i tak działa czwarta władza! Jest silniejsza od pozostałych trzech! Przedstawicielskiej, wykonawczej i sądowniczej. Polecam oglądnąć propagandowy film z lat trzydziestych niemieckiej reżyserki Berta Helene Amalie „Leni” Riefenstahl, pt. (przytaczam z pamięci) "Wollen des Willens".
2017-01-06 00:20:25
Piotr Wójcicki
"Prezydent nie okupuje sejmowej mównicy, nie strajkuje, podobnie jak marszałek sejmu Kuchciński. Więc co ma piernik do wiatraka?" - Jednakowoż trochę ma, zwłaszcza w odniesieniu do Kuchcińskiego, bo to on wykluczył z obrad posła Szczerbę i to on przeniósł obrady, a nie opozycja. Tak więc chcąc nie chcąc jest współsprawcą całego zamieszania.
2017-01-05 16:40:26
Lis
ja uważam że Swetru powinien odpracować w czynie społecznym swój urlop- powinien poznac los ludzi na śmieciówkach lub frankowiczów - zamiast na urlop powinien zatrudnić się na śmieciówkę a piniądzie przekazać na KOD i Kijowskiego; Kijowski ma duże płatności a nie ma kasy; więc
2017-01-05 15:50:21
Jarun
Ja też chciałbym strajkować na Maderze w hotelu, między nogami ładnej koleżanki :-) Wyjaśniałbym jej na czym polega blokada mównicy i 500+ i to kilka razy "raz po raz i nad ranem jeszcze raz" ... oczywiście nie o suchym pysku. Nie można porównywać zachowanie prezydenta do strajkującej "totalnej opozycji" Nowoczesnej i Petru. Prezydent nie okupuje sejmowej mównicy, nie strajkuje, podobnie jak marszałek sejmu Kuchciński. Więc co ma piernik do wiatraka?
2017-01-05 10:50:08
pipi
do Quistorp - Sz. Panie, kto judzi? Ten, który podaje iż "pan z kitką" zrobił przewał, czy "pan z kitką", który twierdzi iż "ratuje demokrację" lub Ukrainiec .... itd? Niemcy podawali (narodowość) kto kogo przejechał, kogo zastrzelili i kto zgubił "Ausweis" w kabinie kierowcy - to też judzili Niemców na obcych? Ponadto niech Pan napisze wiadomość bez podawania narodowości ew. uczestników i napisze iż jest to "najprawdziwsza prawda". Czas gdy tylko nieliczni umieli czytać i pisać minęły. "Co do Ryszarda Petru" ja traktuję to jako wyjazd "byzmesmena" z żyrantem (-tką) do banku. Tyle.
2017-01-05 10:35:55
pipi
do @ roger-a - pan redaktor bądzie "łykał" pana Kijowskiego.
2017-01-05 10:13:39
roger
kurier jest już organem KODU
2017-01-05 07:42:19
Quistorp
Co do podawania narodowości , w sprawach przestępstw, to najbezczelniejsze judzenie Polaków na obcych. Dopuszczać się takich praktyk nie sposób zdzierżyć. To jest określone ustawowo! Etyka zawodowa też się kłania. Co do Ryszarda Petru. Żona myśli ,że w Posłach , Posły myślą , że w rodzinie u żony , a on tymczasem z piękną koleżanką do.... biblioteki, no,.... w Kordobie, albo na Maderze.
2017-01-04 22:46:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy