czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Kultura kadrowa

Kultura kadrowa

Data publikacji: 2016-11-02 23:02

Dobrym prawem wszelkich szefów jest dobieranie sobie współpracowników. To dotyczy także samorządu terytorialnego. Ponieważ jednak w wypadku zatrudniania podwładnych prezydenta miasta pensje fundują im mieszkańcy, warto zachować maksymalną transparentność. W wypadku ostatnich decyzji personalnych Piotra Krzystka trudno mówić o zachowaniu tej zasady.

Pierwszy dziwny manewr to likwidacja Wydziału Obsługi Inwestorów i  Biznesu, przeprowadzona tylko po to, by pozbyć się dyrektora Aleksandra Buwelskiego. Abstrahując od tego, że dyrektor „od inwestorów” jest najczęściej zmienianym urzędnikiem w magistracie Krzystka, to trudno się dowiedzieć, cóż takiego były zastępca urzędującego prezydenta zrobił, że musiał odejść. Po drugie, jesteśmy chyba jedynym wielkim miastem w Polsce, w którym nie ma wyspecjalizowanej komórki w urzędzie, która zajmuje się relacjami z inwestorami. Bo Agencję Rozwoju Metropolii nadal raczej trzeba traktować jak kiepski żart.

Kolejna sprawa to konkurs na szefa 13 Muz. Jeśli spośród 10 osób ubiegających się o to stanowisko komisja złożona z urzędników Krzystka wybiera szefa proprezydenckiego stowarzyszenia i niedoszłego radnego z listy prezydenta, to muszą Szanowni Czytelnicy przyznać, że przydałoby się upublicznić nie tylko koncepcję zwycięzcy, ale także jego konkurencji. By podatnicy sami mogli ocenić ten wybór.

Komentarze

Jarun
Może przeprowadzić prezentacje kandydatów ale nie przeprowadzi, bo wybory są w gabinetach "pod stołem", wybieramy "swego".
2016-11-04 12:14:47
as
Czy Kurier nie może przeprowadzać bezstronnych prezentacji kandydatów i ich programów a może nawet dyskusje z czytelnikami na swojej stronie internetowej. Każde działanie wzmacniające transparentność podejmowanych decyzji tylko wzmacnia władzę i zaufanie wyborców. Szanowni samorządowcy za rok wybory, a facebook jet bezwzględny.
2016-11-04 11:03:06
dzisna
Uczciwie byłoby gdyby zaprezentowano publicznie, kto ma jaki pomysł z ubiegających się o stanowisko dyrektora "13 Muz" na działanie Domu Kultury. A tak wygląda to na "ustawione" wybory.
2016-11-03 09:20:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy