wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Duszna... klimatyzacja

Duszna... klimatyzacja

Data publikacji: 2015-08-09 11:04

Ale duchota. To pierwsza myśl po wejściu do autobusu. Pot od razu zalewa całe ciało, a pasażerowie z niepokojem spoglądają w kierunku okien i dachu pojazdu, które są szczelnie zamknięte. Ktoś próbuje uchylić dachowy „właz”, ale bezskutecznie, bo jest zablokowany przez kierowcę autobusu. Jakiś grubawy mężczyzna około sześćdziesiątki, z wyraźnymi kroplami potu na twarzy, podejmuje odważną decyzję i przepycha się w kierunku kierowcy. Prosi o uchylenie dwóch dachowych „włazów”, bo w autobusie nie da się oddychać. Kierowca zdecydowanie odmawia i informuje, że w autobusie działa klimatyzacja... Z tego powodu nie da się ich uchylić.

To logiczne uzasadnienie, tylko że w praktyce pasażerowie działania klimatyzacji nie odczuwają. Wręcz przeciwnie. A to dlatego że autobus linii nr 84, w którym miałem wątpliwą przyjemność korzystania z owej klimatyzacji, zatrzymuje się na szczecińskim prawobrzeżu co kilkaset metrów, a do jego wnętrza wlewa się w tym czasie fala gorącego powietrza. Zanim klimatyzacja zacznie działać, pojazd zatrzymuje się na kolejnym przystanku. I sytuacja się powtarza. Z autobusu wysiadłem, nie tylko ja zresztą, z wyraźną ulgą. I mimo upału poczułem się lepiej, choć w środku miałem podobno klimatyzację. Miałem, nie miałem? - tego nie wiem. Ale wiem na pewno, że klimatyzacja jest odczuwalna dopiero wtedy, gdy nie otwiera się okien i drzwi na dłuższych odcinkach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”