wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Armię widzę ogromną

Armię widzę ogromną

Data publikacji: 2016-04-24 19:27

Świat wokół niespokojny. Kraj zachodnich sąsiadów zalewa fala niewiernych, Putin testuje wytrzymałość NATO i ostrzy sobie zęby na kolejne postradzieckie państwa, Ameryka uczy się Trumpa, o Syrii już nie wspomnę.

Za to w Polsce kolejne sukcesy „dobrej zmiany” utrzymują wysoki poziom poparcia społecznego dla rządzącej partii. Kraj wybił się na niepodległość, pokazał wrogom i przyjaciołom, że będziemy zwarci, gotowi, niezależni i niezwyciężeni. Do urzeczywistnienia celów potrzebna nam wielka armia. I właśnie ten cel pojawił się na horyzoncie. Generał (ale jeszcze nie) Antoni Macierewicz zapowiedział zwiększenie liczebności armii o 50 procent. Kiedy dopniemy celu, nie straszny nam nawet Trump z jego zapowiedzią zmniejszenia militarnego zaangażowania USA w Europie. Armii, o jakiej śni minister, nie ma w całym NATO - z rozbudowanymi oddziałami terytorialnymi, z wojami Obozu Radykalno-Narodowego u boku.

Mając taką armię, odstraszymy każdego wroga. Do pokonania jest tylko jeden problem: fundusze. Były prezydent Bronisław Komorowski przez lata wywierał presję na rząd, by dojść do 2-procentowego udziału wydatków na armię w budżecie państwa. Minister Macierewicz ma takie fory u prezesa, że o kasę się nie martwi, ogłasza „wielki skok” i rusza do dzieła.

Kasę znajdą inni. Koledzy ministrowie mają kilka dobrych pomysłów i jakoś się uskubie (przy okazji oskubie). A to zwiększą daninę na rzecz państwa, płaconą w podatku przy zakupie paliwa, a to wprowadzą absolutną nowość - podatek od deszczu, zwany także dachowym. Im większe mieszkanie, dom, tym więcej zapłacimy za odprowadzanie deszczówki. Swój wkład wniesie minister Szyszko. Kornik drukarz psuje nam Puszczę Białowieską, więc się ją wytnie. Drewno sprzeda na deski do produkcji mebli w antycznym stylu (ze śladami po obecności kornika).

Rząd, pełną sukcesów politykę będzie realizował aż do jesieni, kiedy to prezes partii dokona rekonstrukcji. Do zamian mogłoby dojść i wcześniej, ale jak już słyszeliśmy, do Polski przyjeżdża papież i przynajmniej do czasu jego przyjazdu musimy żyć w zgodzie.

Wszystkich zakłopotanych o stan demokracji uspakajam: demokracja ma się dobrze, a dowodem na to są kolejne marsze organizowane przez opozycję.

 

Komentarze

Warszawiak
Całkowicie zgadzam się z Panem redaktorem.Dodam tylko, że Polska jest zbyt słabym krajem, by mieć silną armię. Zresztą, co to znaczy silną? Czy dajmy na to dwustu, czterystu tysięczna to wystarczy? A może milionowa? Czym i kto ma ją uzbroić? I czy ona naprawdę wystarczy do obrony naszego kraju? Nie wierzę.Szwajcarzy mogą mieć naniastkę dobrze uzbrojonej armii, bo ich na to po prostu stać,choć na pewno zdają sobie sprawę, że razie konfliktu i ta to im nie pomoże. Prawdopodobnie pierwszego dnia poddaliby się agresorowi, by nie doprowadzić do zniszczenia kraju. Polacy, uczcie się od innych,dobrze na ty wyjdzie cie.Pochylcie się nad naszą historią.To nigdy nie zaszkodzi.
2016-04-29 08:58:52
9-ka raz jeszcze,
Dodatkowa info. dla komentarza goscia...! Kraje Neutralne Europy takie jak Szwajcaria i Szwecja, mimo swojej Neutralnosci nie rozwiazaly swojej Armi, ktora przygotowana jest w razie czego na OBRONE swego Kraju... a nie na atak ! Dlatego Polska jako ewentualnie przyszly Neutralny Kraj, powinna Armie Obronna rowniez wzmocnic i utrzymac, wobec takich czy innych Przywodcow.... Rzadzacych takimi czy innymi Krajami !!
2016-04-25 23:02:05
Wawrzek
Przekora pana Redaktora wybija z tego artykułu to może by tak trochę nauki z historii naszej i innych?. Jeżeli Redakcja pozwoli to takie opracowanie polskiego jakby nie było Naukowca: http://www.prisonplanet.pl/polityka/historia_polski,p984464282
2016-04-25 15:17:49
TakNie
Oczywiscie 150.000 pokona wszystkich wrogòw a w szczególności 1.000.000 armie wyposażoną w broń atomową
2016-04-25 13:44:41
9 - ka,
Do goscia... choc raz nie chybiles i strzeliles w 10-ke !
2016-04-25 12:11:52
gość
Najlepiej w ogóle rozwiążmy armię, ogłośmy neutralność i zostańmy automatycznie krainą bezpieczeństwa i mlekiem i miodem płynącą.
2016-04-25 10:52:30
Dziwie sie...
A PO drugie dziwie sie... ze majac jeszcze takie PO-dejscie do sprawy w roku juz 2016-ym, nie "AWANSOWAL" Pan jeszcze do chocby... GA-GA-GA-zety Wyborczej ??
2016-04-25 01:04:48
w-PiS-anka,
Ojj... widac ze "boli" Pana, tak 1-no jak i 2-gie... ze az takie glupoty Pan wypisujesz ! A w marszach z KOD-em bierzesz Pan tez udzial... a jesli nie, to dlaczego NIE... ? I chyba czas juz najwyzszy wymienic ten "czerwony swetr" czy jeszcze w nadziei na PO-wrot starych czasow ( z lat 1945-2015 ) na razie jeszcze NIE...??
2016-04-25 00:59:33
Zenek
A prezydent jest niezależny
2016-04-24 19:54:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy