wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > eKurier > Znajdzie się inwestor dla upadłej firmy? Na razie syndyk sprzedaje złom z ST3 Offshore

Znajdzie się inwestor dla upadłej firmy? Na razie syndyk sprzedaje złom z ST3 Offshore

Znajdzie się inwestor dla upadłej firmy? Na razie syndyk sprzedaje złom z ST3 Offshore
Data publikacji: 2020-06-01 15:41
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-02 18:00
Wywietleń: 1620 457495

Blachy, profile, rury, zwijki, kraty, stojaki i wiele innych stalowych elementów zostało wystawionych na sprzedaż przez syndyka spółki ST3 Offshore w Szczecinie, której upadłość 31 marca br. ogłosił sąd. Pieniądze uzyskane ze zbycia tych ruchomości mają być w pierwszej kolejności wykorzystane na pokrycie kosztów postępowania.

W kolejce do zapłaty należności stoją wierzyciele upadłej spółki - byli pracownicy i około 400 firm.

Łączna cena wywoławcza wystawionych na sprzedaż rzeczy wyniosła kilkaset tysięcy złotych.

- Jest zainteresowanie ze strony nabywców - mówi Natalia Leszczyńska, syndyk masy upadłości ST3 Offshore. - Sprzedajemy tylko złom, rzeczy zbędne - po to, by zebrać środki na pokrycie kosztów postępowania (np. na wycenę majątku) oraz zobowiązań masy upadłości. Odbywa się to w trybie sprzedaży przedlikwidacyjnej.

Maszyny, urządzenia i ciągi technologiczne fabryki nie są objęte sprzedażą. Jest bowiem nadzieja, uzasadniona znacznym zainteresowaniem różnych podmiotów, że dla upadłej firmy znajdzie się inwestor - dzierżawca bądź kupiec.

Przypomnijmy, że zakład na Ostrowie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 60% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 01-06-2020

 

Tekst i fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

Zadanie domowe dla @Alex
A dlaczego fundusz Mars musiał przejąć kontrolę na ST3. Dlaczego właściciele "prężnie działającej fabryki" wypuścili ją z rąk i pozwolili funduszowi przejąć kontrolę?
2020-06-02 17:42:23
Figo
Głupi ten SYNDYK, sprzedaje złom jak ceny są w dołku .
2020-06-02 13:01:55
smutek
Syndyk wyprzedaje majątek zakładu ku uciesze pisowców. Dopieli swego i rozwalili firmę od środka.
2020-06-02 12:00:58
Mk
Tak to się dzieje jak przywiozę prezesów na taczkach po lini partyjnej..widziałem to od środka.. jako pracownik..największe ko.wo jakie przeżyłem w tym kraju...od stycznia nie dostaliśmy ani grosza za pracę...ciekawi mnie jedno czemu mars nie sprzedam fabryki inwestora zagranicznym..A byli tacy..każdy kto tam pracował o tym wie..o co chodzi??państwo polskie celowo niszczy swoją fabrykę...A grubasa Grabarczyk tak pory bredzi farmazony
2020-06-02 10:25:45
Alex
Prawdziwe kłopoty ST3 zaczęły się kiedy w 2017 roku kontrolę nad firmą przejął fundusz Mars należący do Polskiej Grupy Zbrojeniowej w całości kontrolowanej przez rząd PiS. W 3 lata pisowcy wykończyli prężnie działającą fabrykę.
2020-06-02 07:54:42
@ niezdecydowany wyborca
A to że jesteś sfrustrowaną miernotą i masz brzydką żonę to też wina PISu?
2020-06-01 22:07:37
Tyle
ST3 została zniszczona przez rząd PiS i szczekanie płatnej szczujni od Mateckiego tego nie zmieni
2020-06-01 20:47:11
POdtek katastralny
tak się kończy nie rynkowo sztucznie zbudowana firma.dopłata 180 mln z UE pod warunkiem że przez 5 lat bedzie zatrudniała 500 osób , co nigdy nie nastąpiło.Do tego fabryka produkujaca elementy do wytwarzania energii drogiej niekonkurencyjnej ale ideologicznie słusznej i cały czas dofinansowanej.Może syndyk coś sensownego z tego zrobi , może fabryka do budowy mostów
2020-06-01 19:28:07
@cała prawda
Ten zakład pracy nigdy dobrze nie funkcjonował. Już pierwszy kontrakt przyniósł ogromną stratę. Dlatego Niemcy zgarnęli kasę z dotacji i się wycofali. Nikt normalny nie inwestuje w jakąś branżę w momencie, gdy ta przechodzi kryzys. A tak było z offshore.
2020-06-01 19:00:08
do @niezdecydowany wyborca
Twój wpis natomiast obrazuje stan twojego umysłu. Pamiętaj: kto GW czyta, ten GW wie.
2020-06-01 18:54:52
do @cała prawda oraz Pasmo sukcesów
Oczywiście. Kto się przyglądał tej niemieckiej inwestycji od początku, dobrze o tym wie.
2020-06-01 18:52:40
niezdecydowany wyborca
To zdjęcie obrazuje rządy PIS ..nic dodać nic ująć...
2020-06-01 18:20:08
@OBSERWATOR
Oni więcej uwalili niż zbudowali ...Czas na weryfikację dokonań nieudaczników i rozdawców kasy z PIS
2020-06-01 18:16:28
@cała prawda oraz Pasmo sukcesów
Dobrze wiecie, że spółka ST3 Offshore nie ma nic wspólnego z pisiorami. To wydmuszka prezydenta Krzystka i marszałka Geblewicza.
2020-06-01 18:09:27
OBSERWATOR
Z nieoficjalnych informacji wynika ,ze w hali po ST3 ma powstać nowa chlodnia skladowo-dystrybucyjna. Jest inwestor. To wielka konkurencja dla Port Rybacki Gryf i Szczecinskiej. Koszty eksploatacji nowej chlodni bardzo niskie ze wzgledu na solary i 3-4 wiatraki stojąe na wodzie.zużycie energii eko.
2020-06-01 17:50:39
cała prawda
Dobrze funkcjonujący zakład pracy produkujący podstawy do farm wiatrowych zniszczony przez pisowski rząd na zlecenie lobby węglowego.
2020-06-01 17:34:37
Pasmo sukcesów
No brawo pasmo sukcesów rządów PIS!! I to w czasie , gdzie światowa gospodarka hulała , no trzeba mieć talent !!
2020-06-01 17:28:44