wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > eKurier > Zielona obrona

Zielona obrona [GALERIA]

Zielona obrona
Data publikacji: 2020-06-01 22:12
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-03 08:23
Wywietleń: 955 457586

Obronili drzewo przed wycinką. Teraz będą musieli za to zapłacić rachunek? TBS Prawobrzeże właśnie wystąpiło przeciwko Radzie Osiedla Stare Miasto oraz miejskim aktywistom m.in. ze Społecznej Straży Ochrony Zieleni Szczecina. Efektem tego jest nie tylko interpelacja do prezydenta Szczecina, ale również pytania o prawidłowość urzędowych procedur i… legalność parkingu, jaki pod tymże drzewem służy pracownikom dwóch miejskich jednostek.

Na tyłach ul. Mariackiej - poza Strefą Płatnego Parkowania pomiędzy siedzibami Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych oraz Towarzystwa Budownictwa Społecznego Prawobrzeże - jest podwórko niemal w całości zaanektowane na parking. Przy nim urządzono dwa wąskie pasy zieleni. To na nich rosną wysokie drzewa o koronach sięgających ponad kalenice okolicznych budynków. Teraz nie widać, które z nich miało być wycięte. Wszystkie bowiem mają równie zielone korony.

Drzewa nie tylko świetnie wyglądają, ale są też siedliskiem wielu chronionych ptaków. To właśnie w obronie ich gniazd stanęli okoliczni mieszkańcy, społecznicy z RO Stare Miasto oraz Społecznej Straży

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 82% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-06-2020

 

Tekst i fot. Arleta Nalewajko
Zielona obrona Zielona obrona Zielona obrona Zielona obrona Zielona obrona Zielona obrona Zielona obrona Zielona obrona Zielona obrona Zielona obrona Zielona obrona

Komentarze

Rex
To miejsce to dramat. Co z tego, że przetrwało wojnę, skoro Polacy urządzili tam syf rodem z kresów.
2020-06-03 07:28:02
Ewka
Rację ma Robert. Wybitni syfiarze mieszkają w tym domkach profesorskich. A sam zbilk tak zarządza kamienicami jak widać po własnej siedzibie. Mogliby chociaż elewacje tego koszmarka dostosować do atmosfery starówki!
2020-06-02 21:59:10
Robert
Może i protestujący i tbs zajęliby się raczej wszechobecnym syfem, który tam panuje??? Łącznik między Farną a Mariiacką z bloczków betonowych. Przestrzeń zabytkowa między tyłami donkow profesorskich a liceum Mariackim, gdzie mimo woli podąża wielu turystów wyglada jak zaplecze PGR. Trzepak, śmietniki, resztki starych mebli. Dramat! Do tego zniszczone przez użytkowników domki profesorskie - każdy za punkt honoru wziął sobie wstawienie okien o innym podziale, parszywy budynek zbilk - nie tylko w formie ale w elewacji, jedyna zachowana część kościoła mariackiego przerobiona na blok i nikomu nie udostępnianą pracownię. Obraz nędzy i rozpaczy, choć potencjalnie to teren z dużym potencjałem. Konieczna przebudowa i stylizacja elewacji bloczku zbilk, kompleksowa modernizacja krużganka mariackiego, odbudowa elewacji i okien domków profesorskich i zagospodarowanie przestrzeni między tymi budynkami! To może być ładny staromiejski zakątek. Drzewa to naprawdę nie największy problem tego terenu, zaniedbanego przez okolicznych mieszkańców przy przyzwoleniu i bierności władz miasta.
2020-06-02 07:49:35

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie