środa, 03 marca 2021r.

Zieleń przy zamku – fakty i sentymenty

Data publikacji: 2020-09-28 12:59
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:32
Zieleń przy zamku – fakty i sentymenty
 

Ważą się losy drzew z północnej skarpy Zamku Książąt Pomorskich. Społeczna Straż Ochrony Zieleni Szczecina wzięła je w obronę. Jednak najnowsza, wrześniowa ekspertyza Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie nie pozostawia złudzeń: „Jakiekolwiek działania związane z modernizacją lub dalszym użytkowaniem skarpy wymagają usunięcia obecnego drzewostanu".

Jak już informowaliśmy, kolejne szczecińskie instytucje - najpierw magistrat z Zakładem Usług Komunalnych, potem Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, aż w końcu dyrekcja zamku - od lat planowały modernizację zamkowego wzgórza. Ostatecznie inwestycję pn. „Kompleksowe zagospodarowanie tarasów Zamku Książąt Pomorskich (ZKP) w Szczecinie" przerwała katastrofa budowlana w skrzydle północnym (2017 r.). Zamek teraz planuje połączyć dwie inwestycje: odbudowę miejsca katastrofy oraz zagospodarowanie tarasów.

- Dziś nie można podać, jak ostatecznie będzie wyglądał projekt, ile i które konkretnie drzewa zostaną wycięte. Po latach projekt zagospodarowania tarasów wymaga aktualizacji opartej na nowej wiedzy z opinii ekspertów.

 

Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 28-09-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

Koniec drzew
2020-09-28 13:12:20
Opinia instytutu aż z Warszawy bo bliżej nie było,pozbawia złudzeń.Nie może być tam zieleni.I dobrze po co nam zieleń w Szczecinie wsadzona w ziemię jak można wozić w doniczkach na wózkach w każde miejsce.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ