wtorek, 04 sierpnia 2020.
Strona główna > eKurier > Zieleń przegrywa z inwestycjami?

Zieleń przegrywa z inwestycjami?

Zieleń przegrywa z inwestycjami?
Data publikacji: 2020-07-08 22:09
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-09 17:44
Wywietleń: 1554 463917

Drzewa leżą pokotem. Dwadzieścia strzelistych pni o zielonych koronach. Poruszający obraz zniszczenia dokonanego w zaledwie jeden dzień. Teraz, w okresie ochronnym dla ptaków. O kolejnym przypadku zniszczenia zieleni w Szczecinie Czytelnicy „Kuriera" natychmiast zaalarmowali redakcję.

- Wycięto tak wiele drzew. Niektóre z nich wydają się naprawdę wiekowe. Czy w Szczecinie znów zieleń przegrywa z inwestycjami? To skandal, który nie może przejść bez echa! - przekonywali.

Decyzje o wycince drzew w mieście są w gestii szczecińskich urzędników. Zwróciliśmy się więc do magistratu o wskazanie powodu wydania wyroku na kolejne drzewa z Łękna - tym razem z rejonu ulic: Wawrzyniaka i Ojca Beyzyma. To teren jednostki wojskowej (klub garnizonowy) - z ramienia Ministerstwa Obrony Narodowej, w zarządzie Rejonowego Zarządu Infrastruktury.

Okazuje się, że wycinka faktycznie była dwuetapowa. Z pierwszym wnioskiem o wycinkę wojskowe RZI wystąpiło już trzy lata temu. Dotyczył 10 drzew. Magistrat jednak zezwolił na usunięcie połowy z nich: obumierającej brzozy oraz 4 kasztanowców.

- W przypadku

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 09-07-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Czytelnik

Komentarze

katol
JEDEN 16o letni buk produkuje tyle tlenu co 1700 buków 10-cio letnich
2020-07-09 12:46:23
wyPAD 2020
Podziękujcie Szyszko, tylko jemu już wszystko jedno... Grunt, że dojna zmiana sie napcha.
2020-07-09 11:25:10
Marek
Stara spiewka - drzewa były schorowane. Wychodzi na to że wszystkie drzewa w Szczecinie są schorowane. Powycinać, powyrywać z korzeniami, zalać betonem. Beton nie choruje. Beton to beton.
2020-07-09 09:59:12
a-11
Że też nikt nie może powstrzymać tego pędu niszczenia lasów,terenów zielonych.Wszystko idzie na łatwiznę i wygodniactwo. Tam gdzie można dokonać przycinki drzew u nas od razu idzie pod topór.
2020-07-09 09:56:43
Tomasz
Zaraz zaraz, mieszkam obok i mam wgląd na posesje klubu garnizonowego. I te drzewa wcale zdrowe nie były tak samo nie były BEZPIECZNE. Wiele z nich było schorowanych i z pustymi pniami. Kilka miesięcy temu podczas wichury ułamał się konar kasztanowca i poleciał na zaparkowane prawidłowo samochody. Uszkodził trzy z nich. I nie był to pierwszy przypadek. Piękne może i tak, ale czy zdrowe i bezpieczne? Lepeij zainteresujcie się uporządkowaniem parczku na dawnym cmentarzu żydowski, za płotem. Tam oko nie sięga? Aha, nie sięga rozumiem - teren miasta...