poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > eKurier > Zaorany czyn społeczny?

Zaorany czyn społeczny? [FILM]

Zaorany czyn społeczny?
Data publikacji: 2020-02-26 08:54
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-29 23:13
Wywietleń: 1190 444673

Mieszkańcy trzech wiosek - Dzikowa, Podgórza i Pustaci (gmina Barlinek) posadzili w 2015 r. na gminnym pasie drogowym, w czynie społecznym, drzewka. Ich zakup oraz usługa gwarancyjna zostały sfinansowane w ramach pozyskanego przez Fundację EkoRozwoju grantu z Ministerstwa Środowiska. Dziś są oburzeni tym, co się z drzewkami dzieje.

W sprawie tych drzewek zwróciła się z prośbą o interwencję do naszej redakcji inicjatorka ich sadzenia Justyna Budzyn.

- Drzewa zostały posadzone za zgodą urzędu i za obustronnym porozumieniem. Urząd zobowiązał się przejąć pieczę nad drzewami, w postaci regularnego ich obkaszania i szeroko pojętego dbania po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Przed nasadzeniem drzew wznowiono granice pasa drogowego, tak by nasadzenia nie kolidowały z ewentualnymi przyszłymi inwestycjami oraz uprawami rolnymi sąsiadującymi z pasem drogowym - opowiada Justyna Budzyn. - Drzewa zostały posadzone dokładnie w środku pasa drogowego. Niestety, już w pierwszym roku po nasadzeniu drzew dzierżawca pola sąsiadującego z pasem drogowym ponownie zaczął go zaorywać. Zniszczył oznakowanie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 62% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 26-02-2020

 

Tekst i fot. Jacek Słomka
Film: Justyna Budzyn

Komentarze

Rita.św.
DRZEWA na takiej 'wietrznej' przestrzeni są jak najbardziej POTRZEBNE, ta droga jest piękna, a z drzewami będzie ciekawsza !!!! Drzewa są nie tylko po to by urozmaicić krajobraz i zatrzymywać ostre powiewy wicherku, ale najbardziej po to by 'ODDYCHAĆ'- to nasze wspólne zielone płuca ;-] i również po to by dawać pyszne plony bo to owocowe sztuki..... Ponadto, uważam, że kto 'JEŹDZI Z GŁOWĄ' na tej drodze, przez drzewa, głowy nie straci... by tak się stało musiałby być pijany w sztok albo jechać z prędkością światła !!!! I NAJWAŻNIEJSZE - jakim PRAWEM [a może CUDEM ?] teren publiczny ZAORUJE pan rolnik (osoba prawna czy fizyczna to mało istotne) !?!?!? bo ów pan rolnik ewidentnie NIE trzyma się GRANICY nieruchomości i użytkuje pas drogowy czyli 'dobro publiczne', które jest dobrem wszystkich podatników tej gminy !!!!! Tym samym NISZCZY DOBRO PUBLICZNE !!! Niszczy drzewa sadzone za pieniądze publiczne i w czynie publicznym !!!!! Jak to się ma do przepisów prawa ?? To może każdy sobie taki teren publiczny zacznie po troszku zaorywać/urządzać/zasiewać ?? Co na to władze gminy ?!?!?! Czemu przyzwalają na bezkarne i powtarzające się OD LAT NISZCZENIE dobra publicznego ?!? Pytam z ciekawości JAKIM PRAWEM/cudem ?, pytam, ja, geodeta urzędnik ?!?!?
2020-02-29 23:10:22
555
Jeśli będzie jeździł przepisowo- nie zakończy..... Ludzie- włączcie myślenie.....
2020-02-26 13:14:20
Oby nie.
Oby kiedys, za 20 30 lat ktos na jednym z nich nie zakonczyl zycia! Teraz powinni sie zrzucic na barierki.
2020-02-26 11:31:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie